Dwóch zaskakujących bohaterów reprezentacji Polski. "Zawsze tam, gdzie ma być"

Reprezentacja Polski odniosła cenne zwycięstwo z Arabią Saudyjską 2:0 i prowadzi w tabeli swojej grupy na mistrzostwach świata. Sukces "Biało-Czerwonych" komentują eksperci i dziennikarze na Twitterze.

Polacy byli kilkukrotnie przyciskani do ściany w meczu z Arabią Saudyjską. Rywal atakował jak wściekły, strzelał z każdej możliwej pozycji. Na nasze szczęście albo pudłował, albo efektownie bronił Wojciech Szczęsny, jak przy rzucie karnym i dobitce. "Biało-Czerwoni" mieli decydujący głos w meczu, a nawet dwa głowy - Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego. Ich trafienia dały ważną wygraną i prowadzenie w mundialowej grupie.

Zobacz wideo Ile kosztuje kebab w Katarze i jak smakuje? Recenzja od dziennikarza Sport.pl

Eksperci i dziennikarze w Polsce bardzo mocno przeżywali ten mecz, co pokazywali swoimi wpisami na Twitterze. Niektórzy podchodzili analitycznie, inni bardziej emocjonalnie.

Internet komentuje sukces Polski

Michał Zachodny, którego teksty nt. reprezentacji Polski można czytać w czasie trwania mundialu na sport.pl, wskazał, że Polska przedłużyła swoją serię bez straty gola. "390 minut bez straconego gola reprezentacji Polski" - stwierdził.

Jarosław Koliński wyliczył, że to czwarty mecz Polski z rzędu z zachowanym czystym kontem.

Tak wygląda sytuacja w grupie po zwycięstwie Polski z Arabią SaudyjskąTak wygląda sytuacja w grupie po zwycięstwie Polski z Arabią Saudyjską

Andrzej Twarowski zwraca uwagę, że trzeci mecz grupowy na mundialu w końcu nie jest dla nas meczem o honor. Jego zdaniem mamy dwóch nieoczywistych bohaterów fazy grupowej - Bartosza Bereszyńskiego i Kamila Glika.

Szczególną rolę Glika podkreślał Łukasz Grabowski. "Niby wolny, mało zwrotny, ale później jest mecz i facet jest zawsze tam, gdzie ma być" - ocenił.

Saudyjczycy na meczu z Polską i selekcjoner Czesław MichniewiczMichniewicz aż stukał się w czoło. Jeden człowiek mógł zniweczyć plan Polaków

Mateusz Rokuszewski zauważył, że kadra dostarczyła emocji, których zdecydowanie kibicom brakowało. o było zwycięstwo w momencie, kiedy wciąż byliśmy (i jesteśmy) w grze o awans. "A więc to tak się czujesz, gdy twoja kadra wygrywa ważny mecz na mundialu" - napisał na Twitterze.

Dominik Piechota i Marcin Jaz zauważyli, że to klasyczny mecz w wykonaniu zespołu prowadzonego przez Czesława Michniewicza. Skupiliśmy się na defensywie i wyczekaliśmy cierpliwie swoich sytuacji. "Potrafimy cierpieć" - stwierdził Piechota.

Karol Górka ze sport.pl zwrócił uwagę na reakcję Lewandowskiego po jego golu, pierwszym w karierze na mistrzostwach świata. "Nikt tak nie zasłużył na tego gola jak on" - napisał nasz dziennikarz na Twitterze.

Tomasz Ćwiąkała chwali za to Jakuba Kiwiora i jego umiejętności rozegrania. "Lagi lagami, ale taka prośba - nie nazywajmy długich podań od Kiwiora lagami. Bo to lagi nie są" - stwierdził.

Więcej o: