Niemcy reagują na gola Lewandowskiego. "Mundialowa trauma"

"Przybył, by pogrzebać nadzieje Saudyjczyków", "torował drogę do zwycięstwa", "gwiazda FC Barcelony zyskuje odkupienie" - tak zagraniczne media piszą o występie Roberta Lewandowskiego przeciwko Arabii Saudyjskiej. Kapitan reprezentacji w wygranym 2:0 spotkaniu strzelił gola i miał asystę.

Reprezentacja Polski wygrała z Arabią Saudyjską 2:0, a jednym z bohaterów spotkania był Robert Lewandowski. Kapitan polskiej kadry zagrał bardzo dobre zawody, strzelił gola i zaliczył asystę. Trafienie w drugiej kolejce katarskiego mundialu było dla napastnika FC Barcelony pierwszym na mistrzostwach świata. Polak nie krył emocji, a całe zdarzenie nie umknęło zagranicznej prasie.

Zobacz wideo Polska - Arabia Saudyjska. Oceniamy Polaków po meczu!

Robert Lewandowski doceniony przez zagraniczne media

O pierwszym trafieniu Polaka na mundialu w ten sposób pisze niemieckie Sueddeutsche Zeitung: "Robert Lewandowski wyznaczył Polsce kurs na pierwszą od 36 lat fazę 1/8 finału mistrzostw świata. Reprezentant kraju w 82. minucie zdobył bramkę na 2:0 w emocjonującym meczu fazy grupowej przeciwko Arabii Saudyjskiej. Wcześniej były napastnik Bayernu [asystując Piotrowi Zielińskiemu - red.] torował drogę do zwycięstwa, o które jego zespół musiał się długo trząść". 

W podobnym tonie piszą o meczu dziennikarze niemieckiego portalu N-tv.de: "Polska robi duży krok w kierunku 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze, a strzelec bramki Robert Lewandowski przezwycięża osobistą mundialową traumę. W starciu z silną, ale pechową drużyną z Arabii Saudyjskiej gwiazda FC Barcelony zyskuje odkupienie".

Niemcy zauważają jeszcze jedną istotną zmianę, która zaszła po meczu z Meksykiem: "Lewandowski, który jak wszyscy Polacy, musiał wysłuchiwać buczenia z trybun po ostatnim gwizdku z Meksykiem i remisie 0:0, otrzymał upragnione wsparcie w ataku w postaci Arkadiusza Milika".

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W podobnym tonie piszą Anglicy. Tamtejszy dziennik "Daily Mail" zauważa, jak wielka presja spoczywała na barkach kapitana reprezentacji Polski przed tym trafieniem. "Weteran szlochał po tym, jak pobiegł w kierunku narożnika z wyciągniętymi ramionami, a potem położył się bez ruchu na boisku, gdy koledzy z drużyny rzucili się, by mu pogratulować. Wstał, przetarł twarz i posłał tłumowi buziaka".

"Robert Lewandowski przybył, by pogrzebać nadzieje Saudyjczyków" - czytamy z kolei we francuskim "Sud Oest". Gazeta zwraca uwagę na umiejętności kapitana polskiej kadry, który potrafił wykorzystać błąd w obronie Abdulelaha Al-Malkiego w 82. minucie spotkania.

Na reakcję Lewandowskiego uwagę zwracają również Hiszpanie. W tamtejszym portalu Europa Press napisano: "Pomiędzy łzami a wzruszeniem kolegów z drużyny świętował swoją pierwszą bramkę na mundialu, którą jednocześnie zaświadczyła o pierwszym zwycięstwie Polski na tym turnieju".

Więcej o: