Piotr Zieliński strzela przełomowego gola dla Polski na MŚ. Czekaliśmy 20 lat

Piotr Zieliński zdobył w 39. minucie bramkę na 1:0 w meczu Polska - Arabia Saudyjska. Asystował Robert Lewandowski, a dobrą pracę w tej akcji wykonał także Przemysław Frankowski. To pierwszy gol Polaków w Katarze. Do przerwy Polska prowadzi z Arabią.

Na pierwszą udaną akcję ofensywną Polaków trzeba było czekać aż do 39. minuty. Wówczas świetnie w akcji zachował się Przemysław Frankowski, który dograł do Matty'ego Casha, a ten zaś wypatrzył Roberta Lewandowskiego. Kapitan przytomnie podał do Piotra Zielińskiego, a ten nie dał szans bramkarzowi Arabii.

Dla Piotra Zielińskiego była to dziesiąta bramka w narodowych barwach. Należy podkreślić też świetne zachowanie Lewandowskiego, który zachował się bardzo mądrze w akcji bramkowej i cały czas miał piłkę pod kontrolą, a później świetnie dostrzegł niekrytego pomocnika Napoli.

Gest Arabii SaudyjskiejPiękny gest Arabii Saudyjskiej przed meczem z Polską

To pierwsza od 20 lat bramka strzelona przez reprezentację Polski na MŚ z akcji. Autorem ostatniego takiego trafienia był w 2002 roku Marcin Żewłakow. O problemach Polaków ze strzelaniem goli z akcji pisał dla Sport.pl Michał Zachodny, dziennikarz Viaplay i autor książki "Polska myśl szkoleniowa".

Paweł Kryszałowicz, Jan BednarekKryszałowicz strzelił, a potem cisza przez 20 lat. Mundialowa klątwa Polaków

Chwilę później sędzia podyktował rzut karny dla Arabii Saudyjskiej, który świetnie obronił Wojciech Szczęsny. Polska do przerwy prowadzi 1:0.