Lothar Matthaus kpi z Barcelony. "Tylko oni mogą kupować nie mając centa"

Choć wszystkie oczy piłkarskich kibiców zwrócone są na katarski mundial, o piłce klubowej także się dyskutuje. W rozmowie z "Marcą" Lothar Matthaus zdecydował się wbić szpilkę FC Barcelonie.

Jak wiadomo, podczas letniego okienka transferowego, Bayern Monachium stracił swoją największą gwiazdę - Roberta Lewandowskiego. Sposób odejścia Polaka do FC Barcelony nadal uwiera niektórych działaczy i byłych piłkarzy z Niemiec, którzy krytykują transfer. Jednym z nich jest Lothar Matthaus, który nadal nie przebiera w słowach.

Zobacz wideo Robert Lewandowski wyszedł do dziennikarzy i powiedział: To boli

Jedyny taki klub

Na niespełna miesiąc, Doha stała się centrum światowego futbolu. Oprócz piłkarzy 32 reprezentacji grających na mundialu, w stolicy Kataru czas spędzają także inne wielkie nazwiska, w tym byli piłkarze. Wśród nich jest Lothar Matthaus, który udzielił wywiadu hiszpańskiej "Marce". W nim znalazł się także wątek związany z Robertem Lewandowskim i jego odejściem.

Według legendy reprezentacji Niemiec i Bayernu Monachium, transfer Polaka do FC Barcelony nie miał podstaw finansowych. Gwiazda światowego futbolu wręcz zasugerowała, że kataloński klub wyciągnął pieniądze na ściągnięcie Polaka z kapelusza, tak naprawdę nie mając grosza przy duszy.

AustraliaNiespodzianka na MŚ w Katarze. Nieoczekiwany bohater dał wygraną

Real Madryt albo Premier League - tam są prawdziwe pieniądze i tam mogą odchodzić gwiazdy. Jedynym klubem który nie ma gotówki, a robi transfery, jest FC Barcelona. Tylko oni mogą podpisywać nowych zawodników, nie mając złamanego grosza. Tak zrobili z Lewandowskim

- powiedział Matthaus.

Gwiazda odejdzie

Niemiecki ex-piłkarz odniósł się także do sytuacji gwiazdy Borussi Dortmund, Juda Bellinghama. Według niego, najprawdopodobniejszym kierunkiem jest Premier League.

Artur JędrzejczykWpadka dziennikarza. Jędrzejczyk odpowiedział na jego pytanie, a sala w śmiech

Bellingham na pewno niedługo opuści Borussię Dortmund. Pójdzie tam, gdzie będą pieniądze, by za niego zapłacić, oraz zapewnić mu godziwą pensję, która z pewnością mocno urośnie. Stawiam na Premier League, ale także Real może wejść do gry

- dodała legenda Bayernu.

Przypomnijmy, że według doniesień, FC Barcelona zapłaciła Bayernowi Monachium 45 milionów euro za wykupienie kontraktu Roberta Lewandowskiego. Dodatkowe nawet 15 milionów bawarski klub ma otrzymać po spełnieniu odpowiednich założeń opisanych w umowie.

Emir Kataru Tamim bin Hamad Al Thani i szef FIFA Giovanni Infantino na trybunach pzed meczem Katar - Ekwador. Mundial Kata 2022, Doha, 20 listopada 2022 r.Saudyjczycy nie mogli oglądać MŚ 2022. Niespodziewane informacje

Więcej o: