Piotr Żyła w swoim stylu przed meczem Polaków. Jasny przekaz

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce podczas sobotnich konkursu skoków narciarskich w Ruce i wskoczył na czwarte miejsce w klasyfikacje generalnej Pucharu Świata. W swoim stylu przyznał, że ma zamiar dopingować Biało-Czerwonych w meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze.

Piotr Żyła świetnie spisuje się od początku sezonu 2022/23 w skokach narciarskich. W fińskiej Ruce zameldował się na podium i potwierdził doskonałą formę. Klasycznie, nie zabrakło jej również podczas wywiadu, którego udzielał po zakończeniu konkursu. 

Zobacz wideo "Katarski koszmar" za milion dolarów za godzinę. Nie do zniesienia

Piotr Żyła dopinguje reprezentację Polski na mundialu: "Niech walczą, to najważniejsze"

- W ogóle na nie nie czekam. I w ogóle jestem zły, że sobie nie będę mógł usiąść latem, piwa wypić i popatrzeć na mecze. Tak fajnie było, jak to w lato było! Szło się na mecz, można było się schłodzić elegancko złocistym napojem i fajnie się oglądało - przekonywał przed rozpoczęciem mistrzostw świata Piotr Żyła. Skoczek przyznawał, że będzie jednak oglądał mecze reprezentacji Polski i potwierdził to po zajęciu trzeciego miejsca w fińskiej Ruce. 

Żyła wyraził także chęć oglądania sobotniego meczu Biało-Czerwonych z Arabią Saudyjską, ale zrobił to w swoim stylu. - Może se tam do gitarki oglądnę - powiedział, śmiejąc się skoczek i dodał: - Pierwszy mecz udało nam się pooglądać w podróży. Wtedy był remis, teraz mam nadzieję, że będzie wygrana. Niech walczą, to najważniejsze, a później to sobie poradzą.

- W piłce wystarczy dużo bramek strzelać i mało stracić, i można wygrać. A u nas trzeba daleko skakać i też można wygrać - mówił jeszcze przed mundialem Żyła, oceniając szansę Polaków na wyjście z grupy. Jego rad piłkarze będą potrzebowali już dziś, podczas drugiego meczu mundialu. 

Reprezentacja Polski w pierwszym meczu mistrzostw świata w Katarze zremisowała 0:0 z Meksykiem, a teraz czeka ją mecz z Arabią Saudyjską. Rywale w pierwszym meczu sensacyjnie pokonali Argentynę 2:1 i są liderami mundialowej grupy C. Mecz reprezentacji Czesława Michniewicza zaplanowano na sobotę 26 listopada o godzinie 14:00. Spotkanie odbędzie się na Education City Stadium w Al Rayyan, a sędzią głównym będzie Brazylijczyk Wilton Pereira Sampaio.

Więcej o: