"Czasem jestem przesądny". Trener Arabii ma talizman. Pomoże w meczu z Polską?

Herve Renard przygotował reprezentację Arabii Saudyjskiej na mecz z Argentyną i zszokował świat, gdy jego zespół pokonał rywala 2:1. Co mu w tym pomogło? Jak się okazuje, szkoleniowiec wierzy, że to po części zasługa jego ubioru. - Czasami jestem przesądny. To się nigdy nie zmieni - powiedział.

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej wygrała z Argentyną we wtorkowym meczu grupy C podczas mistrzostw świata w Katarze. Sprawiła niemałą sensację, a teraz spróbuje powstrzymać Polskę. Do meczu w dość szczególny sposób przygotowuje się Herve Renard, który oprócz taktyki ma też specjalną koszulę. 

Zobacz wideo Michniewicz mocno krytykowany. Szykuje niespodziankę na Arabię Saudyjską?

Trener Herve Renard o swoim ubiorze. "Czasem jestem przesądny"

- Czasami jestem przesądny. To się nigdy nie zmieni - powiedział w jednym z wywiadów telewizyjnych selekcjoner reprezentacji Arabii Saudyjskiej. 54-latek został zapytany, o to, dlaczego tak często nosi białą koszulę podczas spotkań. Jak się okazuje, jest to jego talizman.

Herve Renard po konferencji pozował do zdjęć i odbierał gratulacjeWystarczyło, że się przywitał. Mundial już ma wielkiego bohatera. Mecz z Polską jest dla niego szczególny

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

- Byłem trenerem Zambii, graliśmy w drugim meczu Pucharu Narodów Afryki 2012 przeciwko Kamerunowi. Miałem na sobie jasnoniebieską koszulę, ale przegraliśmy 2:3, więc w następnym meczu założyłem białą koszulę. Wygraliśmy i zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie przed Kamerunem - powiedział do reportera TV3. Renard wspomniał także turniej z 2015 roku. - Podczas rzutów karnych w Pucharze Narodów Afryki w 2015 roku między Wybrzeżem Kości Słoniowej a Ghaną nie trafiliśmy dwóch pierwszych jedenastek, ale wygraliśmy.  - Wygrałem dwa Puchary Narodów Afryki w białej koszuli, więc chcesz, żebym się przebrał? - dodał.

WCup Netherlands Ecuador SoccerEkwador zaskoczył faworyta. Holandia na awans musi jeszcze poczekać

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej stoi przed szansą drugiego w historii awansu do 1/8 finału mistrzostw świata. Wcześniej ta sztuka udała się im w 1994 roku. Początek meczu z Polską w sobotę 26 listopada o 14:00.

Więcej o: