Znakomite wieści przed meczem Polaków z Arabią. Trening wszystko potwierdził

W piątek reprezentacja Polski odbyła ostatni trening przed meczem z Arabią Saudyjską. Jak donosi Sebastian Staszewski z Interii, na murawie pojawili się wszyscy zawodnicy. To oznacza, że do zdrowia powrócili już Bartosz Bereszyński i Krystian Bielik, o których występ drżeli polscy kibice.

Reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Meksykiem w pierwszym meczu mistrzostw świata. Na drużynę Czesława Michniewicza, jak i samego selekcjonera spadła ogromna krytyka. Kadrze zarzucano zbyt defensywny styl gry, co miało przełożenie także na statystyki. Biało-Czerwoni oddali jedynie dwa celne strzały na bramkę rywali. Teraz przed Polakami spotkanie z Arabią Saudyjską. Niemal do ostatnich godzin nie było wiadomo, czy trener będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Na drobne urazy po meczu z Meksykiem narzekali Bartosz Bereszyński i Krystian Bielik. Wydaje się jednak, że w starciu z Arabią wystąpimy w najmocniejszym składzie.

Zobacz wideo Dariusz Szpakowski ocenia Polaków: To jedyny pozytyw

Polacy wrócili do zdrowia. Trening w komplecie

Na czwartkowej konferencji prasowej Michniewicz rozwiał wszelkie wątpliwości na temat stanu zdrowia piłkarzy. - Wszystko jest okej. Nie będziecie mieli o czym pisać - zażartował selekcjoner i dodał: - Część z nich nie weźmie udziału w dzisiejszym treningu, ale jest to świadoma decyzja. Wszyscy są do dyspozycji w kontekście następnego meczu - zakończył.

I tym razem okazało się, że Michniewicz nie rzuca słów na wiatr. Jak donosi Sebastian Staszewski z Interii, wszyscy zawodnicy stawili się na piątkowym treningu. "Kadra przed Arabią Saudyjską trenuje w komplecie. Są Krystian Bielik i Bartek Bereszyński, więc Czesław Michniewicz ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy" - czytamy.

To znakomite informacje dla reprezentacji Polski. Zarówno Bereszyński, jak i Bielik rozegrali dobre spotkanie z Meksykiem. Ich obecność może być kluczowa także w meczu z Arabią Saudyjską, która podejdzie do tego spotkania jako lider "polskiej" grupy. W pierwszym meczu sensacyjnie pokonali Argentynę (2:1). Biało-Czerwoni, chcąc zachować szanse na upragniony awans do 1/8 finału, muszą wytoczyć w sobotę najcięższe działa i pokonać Saudyjczyków. Początek wielkich emocji z udziałem Polaków o godzinie 14:00.

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Nie wiadomo jeszcze czy Michniewicz dokona zmian w wyjściowej "jedenastce". Na pytanie o ewentualne korekty odpowiedział: "Czy będą zmiany w składzie na Arabię? Dwie, może trzy". Wszystko zostanie ogłoszone jednak tuż przed samym spotkaniem. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA