Szczęsny przejechał się po Zielińskim. "Jedna wielka katastrofa"

Maciej Szczęsny nie zostawił suchej nitki na Piotrze Zielińskim po meczu z Meksykiem. Były reprezentant Polski był zupełnie rozczarowany grą pomocnika Napoli. - Nie wyobrażam jedenastki z Zielińskim na Arabię Saudyjską - przyznał wprost.

Maciej Szczęsny wystąpił na kanale YouTube Super Expressu, gdzie oceniał pierwszy występ reprezentantów Polski na mistrzostwach świata w Katarze z Meksykiem (0:0). Ekspertowi przede wszystkim nie spodobała się postawa Piotra Zielińskiego i dobitnie dał temu wyraz. Były bramkarz nie szczędził wobec niego cierpkich słów.

Zobacz wideo Michniewicz reaguje: To są bzdury! Wszystko jest nagrane

"Jedna wielka katastrofa" - Szczęsny podsumował mecz Zielińskiego

Najmocniej wypunktował małą aktywność pomocnika polskiej kadry. - Zieliński - jedna wielka katastrofa. Tak jak wczoraj w programie mówiłem, że mam nadzieję, że to będzie turniej Piotra Zielińskiego i wreszcie swoją postawą na turnieju zamknie mi paszczę i będę tylko się kłaniał w pas i go chwalił, jeżeli w ogóle będę miał odwagę odzywać się na jego temat; tak wczoraj - tak katastrofalna nieobecność na placu, że ja sobie nie wyobrażam jedenastki z Zielińskim na Arabię Saudyjską - stwierdził.

 

Szczęsny rozczarowany Zielińskim: "Liczyłem, że to będzie lider w prawdziwego zdarzenia"

Szczęsny podkreślił także wagę następnego spotkania Polaków z Arabią Saudyjską. Jego zdaniem będzie ono dla nas jeszcze trudniejsze, ponieważ nasi rywale zrobią wszystko, by od razu zapewnić sobie wyjście z grupy, my natomiast koniecznie będziemy potrzebowali bramek. W tej sytuacji nie postawiłby na Zielińskiego w podstawowym składzie. - Jeśli Zieliński wczoraj nie zdał egzaminu, nawet do niego nie podszedł, to nie wyobrażam sobie, aby był w pierwszej jedenastce na mecz z Arabią i naprawdę, proszę mi wierzyć, to nie jest przejaw jakiejś mojej złośliwości wobec niego czy wieloletniego rozczarowania. Liczyłem, że to będzie lider w prawdziwego zdarzenia, a wczoraj jechał w Wyścigu Pokoju na składaczku z tabliczką z napisem: "koniec wyścigu" - podsumował.

Mecz z Arabią Saudyjską odbędzie się już w sobotę o godz. 14.00. Na zakończenie fazy grupowej zmierzymy się jeszcze z Argentyną 30 listopada o 20.00.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Maciej Szczęsny to były reprezentant Polski, grający w kadrze w latach 1991–1996 na pozycji bramkarza. Łącznie wystąpił w niej siedem razy. Jako piłkarz zdobywał mistrzostw Polski z czterema różnymi klubami. Prywatnie jest ojcem innego reprezentanta Polski - Wojciecha Szczęsnego.

Więcej o: