To koniec. Czołowy angielski klub rezygnuje z Wojciecha Szczęsnego

Wieści o potencjalnym transferze Wojciecha Szczęsnego odwołane. Polaka łączono z hipotetycznym powrotem do Premier League. Najnowsze doniesienia zamykają temat takowego ruchu.

Przenosiny Wojciecha Szczęsnego do Tottenhamu? Nic z tych rzeczy. Choć coraz częściej mówi się o możliwym odejściu Polaka z Juventusu, tak najpewniej Koguty nie będą jego następnym kierunkiem. Angielski klub ma innych kandydatów.

Zobacz wideo

Tottenham nie ściągnie Szczęsnego

W ostatnim czasie krążyły plotki odnośnie potencjalnego transferu Wojciecha Szczęsnego do Tottenhamu. Klub z Londynu powoli szuka sobie następcy doświadczonego Hugo Llorisa. Francuz jest w klubie od ponad dekady, ale w grudniu skończy już 36 lat, wobec czego Koguty rozważają różne alternatywy.

Jedną z nich mógł być właśnie Szczęsny. Według portalu 90min Polaka oferowano Tottenhamowi. Bezpośredni rywal  Arsenalu, w którym Polak zagrał 181 razy, nie ma jednak w planach złożenia żadnej oferty. Wizerunkowo może to i nawet lepiej - Szczęsny wielokrotnie przyznawał, że choć w Kanonierach już nie gra, tak wciąż zagorzale im kibicuje. 

Więcej treści sportowych na Gazeta.pl.

Portugal WCup SoccerCristiano Ronaldo został zawieszony i ukarany wysoką grzywną

Lista bramkarzy, którymi Tottenham jest zainteresowany, pozostaje całkiem długa. Koguty rozważają ściągnięcie Edouarda Mendy'ego z Chelsea - Senegalczyk wypadł z łask Grahama Pottera na skutek świetnej dyspozycji Kepy Arrizabalagi. W obrębie Premier League Tottenham uważnie przygląda się też Jordanowi Pickfordowi (Everton), Davidowi Rayi (Brentford) oraz Robertowi Sanchezowi (Brighton).

Zagraniczną opcją może okazać się golkiper FC Porto - Diogo Costa. O jego sympatię zabiega też jednak Manchester United.

Guardiola podjął decyzję. Oficjalnie. Guardiola podjął decyzję. Oficjalnie. "Nie da się wyrazić"

Więcej o: