Mateusz Borek się zawahał, ale wskazał, który Polak zawiódł go najbardziej [WIDEO]

Dominik Wardzichowski
Chwila milczenia, zawahania, aż w końcu odpowiedź, z którą trudno się nie zgodzić. Mateusz Borek tuż po meczu z Meksykiem (0:0) wskazał, który z reprezentantów Polski zawiódł go najbardziej. Współwłaściciel "Kanału Sportowego" i komentator TVP Sport, ocenił nam również rzut karny Roberta Lewandowskiego.

- Jestem fanem Piotra Zielińskiego, ale uważam, że z Meksykiem zagrał półkę niżej, niż w ostatnich występach w reprezentacji, bo ja przestałem już od dłuższego czasu spoglądać na jego mecze w kadrze w kontekście występów klubowych. Nie wyobrażam sobie reprezentacji bez Zielińskiego, nie wyobrażam sobie, żeby nie wystąpił w meczu z Arabią Saudyjską, natomiast w stosunku do tego, do czego mnie przyzwyczaił w ostatnich miesiącach, to był dla niego mecz na pewno słabszy, ale trudny z racji takiego, a nie innego sposobu grania reprezentacji Meksyku - przyznał Mateusz Borek, gdy zapytaliśmy go o to, kto go najbardziej zawiódł w pierwszym meczu Polaków na mundialu w Katarze. Rozmowę z Mateuszem Borkiem prosto ze stadionu 974 w Dosze możecie obejrzeć tutaj:

Zobacz wideo Mateusz Borek się zawahał, ale wskazał, który Polak zawiódł go najbardziej [WIDEO]

Współwłaściciel "Kanału Sportowego" i komentator TVP Sport przeanalizował też niewykorzystany rzut karny przez Roberta Lewandowskiego, zwracając uwagę na bardzo istotny szczegół. - Sędzia go wybił! Kazał mu przestawić piłkę, a widać było na bliskim planie, że Robert Lewandowski uregulował oddech, szykował się do rozbiegu i nagle arbiter poprosił go do siebie, żeby tę piłkę poprawił. Ja miałem wrażenie, że jak ona jest styczna z tym punktem rzutu karnego, to Robert będzie mógł strzelać, ale sędzia się uparł, żeby postawił ją centralnie na samym środku no i nie trafił. Strzelił za lekko, nie w boczną siatkę i nawet mierzący 183 cm Ochoa, odbił piłkę - analizował Mateusz Borek.

Reprezentacja Polski swój drugi mecz na mundialu zagra 26.11 o godz. 14. Rywalem Polaków będzie Arabia Saudyjska, która w pierwszym meczu sensacyjnie ograła Argentynę 2:1. Relacja z tego spotkania w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. A kulisy mundialu w Katarze możecie śledzić w naszych mediach społecznościowych: m.in. na TikToku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.