Jest oficjalna diagnoza kontuzji Bartłomieja Drągowskiego. Dramat

Dominik Wardzichowski
Nie złamanie, nie skręcenie, a zwichnięcie stawu skokowego - tak brzmi oficjalna diagnoza kontuzji Bartłomieja Drągowskiego. Jak dowiedział się Sport.pl, polski bramkarz może pauzować od jednego do nawet trzech miesięcy. To dramat 25-letniego bramkarza, który nie poleci na mundial w Katarze.

Szczegółowe badania nie wykazały złamania żadnej z kości - taką informację usłyszeliśmy w poniedziałek od Jacka Jaroszewskiego, lekarza reprezentacji Polski. - Ale to niekoniecznie musi być dobra informacja. Uszkodzone zostały więzadła. To ciężka kontuzja - tłumaczy lekarz. Gdy pytamy: ile Drągowski może pauzować? - Od jednego do nawet trzech miesięcy, ale wszystko zależy, ile więzadeł zostało uszkodzonych - słyszymy.

Zobacz wideo Tak będzie wyglądać skład Polski na Meksyk?

France Soccer League 1Odważna deklaracja Karima Benzemy przed MŚ. "Zademonstruję"

Jest oficjalna diagnoza kontuzji Bartłomieja Drągowskiego. Dramat

Przypomnijmy, że Bartłomiej Drągowski znalazł się w 26-osobowej kadrze na mundial w Katarze, ale w ostatniej ligowej kolejce doznał dramatycznie wyglądającej kontuzji. Spezia grała z Veroną, a pod koniec pierwszej połowy Drągowski wybiegł do piłki, aby zdążyć przed Kevinem Lasagną. Polski bramkarz wykonał wślizg, a po chwili zaczął zwijać się z bólu. Jego stopa wygięła się nienaturalnie. Pierwsze doniesienia mówiły o złamaniu, ale teraz już wiemy, że doszło do zwichnięcia stawu skokowego.

Polski bramkarz został natychmiast zniesiony z boiska na noszach. Pozostali piłkarze pocieszali go, ale chyba żadne słowa na świecie nie będą w stanie ukoić bólu, który musi odczuwać. Stracił mundial w ostatnim momencie. Jego miejsce w 26-osobowej kadrze na mundial w Katarze zajął Kamil Grabara.

Czesław Michniewicz i Jerzy DudekDudek znów zaczepia Michniewicza przed MŚ. "Największa lekcja, której nie odrobił"

Na mistrzostwach świata reprezentacja Polski pierwszy mecz rozegra we wtorek, 22 listopada. Jej rywalem będzie Meksyk. Następnie zmierzy się z Arabią Saudyjską (26 listopada) oraz Argentyną (30 listopada).

Więcej o: