Oficjalnie: Michniewicz wybrał zastępcę Drągowskiego w kadrze na MŚ 2022

To już oficjalna informacja. Bartłomiej Drągowski nie pojedzie na mistrzostwa świata. Jego miejsce zajmie Kamil Grabara - poinformował rzecznik reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski.

Mecz Spezii Bartłomieja Drągowskiego z Hellasem Veroną był ostatnim spotkaniem przed mundialem. W jednej z sytuacji, pod koniec pierwszej połowy Drągowski  biegł do piłki, aby zdążyć przed Kevinem Lasagną. Polski bramkarz wykonał wślizg i zakończyło się to absolutnym dramatem.

Zobacz wideo Co musi zrobić Lewandowski, żeby zostać sportowcem roku?

Pech Drągowskiego. Grabara jedzie na mundial

Drągowski, powołany kilka dni temu przez Czesława Michniewicza na MŚ 2022, wydał głośny krzyk i złapał się za nogę, a chwilę potem ukrył twarz w ramionach. Jego stopa wygięła się nienaturalnie. Został zniesiony z boiska na noszach.

Na ostateczną diagnozę trzeba jeszcze poczekać. Pierwsze informacje mówią o skręceniu i możliwości zerwania więzadeł. Pewne jednak jest już jedno – Drągowski nie pojedzie na mundial. Poinformował o tym już rzecznik reprezentacji Polski, Jakub Kwiatkowski. Miejsce Drągowskiego zajmie Kamil Grabara, który znalazł się wcześniej w szerokiej kadrze.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Grabara skomentował brak powołania w rozmowie z duńskimi mediami. - Koniec końców jestem zadowolony z tego, co zrobiłem. Doznałem kontuzji na ostatnim spotkaniu reprezentacji i od kiedy wróciłem, robiłem wszystko, co w mojej mocy. Zdobyłem miejsce w bramce w FC Kopenhaga po ciężkiej rywalizacji i dobrze sobie radziłem w meczach. Nikt nie ma zagwarantowanego miejsca w kadrze na mundial i może po prostu nie jestem wystarczająco dobry. Nie rozmawiałem jeszcze z nim. Jeśli kontuzja miała wpływ, to w porządku. Koniec końców jestem Polakiem i zawsze będę trzymał się drużyny narodowej. Ale jest też inna drużyna, która gra w biało-czerwonych barwach, której na pewno też będę kibicował. Uważam, że jedna z tych drużyn ma nieco większe szanse na tytuł niż druga, więc zastanawiam się, czy po drodze zmienię koszulkę i nauczę się nowego hymnu narodowego - stwierdził.

Ostateczny termin zatwierdzenia kadry na mundial mija 14 listopada (choć zmian ze względu na kontuzje lub COVID-19 można dokonywać do 24 godzin przed pierwszym meczem). Pierwszy mecz reprezentacja Polski rozegra 22 listopada z Meksykiem. 26 listopada zmierzy się z Arabią Saudyjską, a cztery dni później z Argentyną.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.