Reprezentant Polski nagle padł na murawę. Długo się nie podnosił

Krystian Bielik napędził strachu selekcjonerowi Czesławowi Michniewiczowi. Środkowy pomocnik Birmingham City po zderzeniu z rywalem upadł na murawę w trakcie ligowego meczu z Sunderlandem i przez dłuższą chwilę się nie podnosił. Na szczęście był ostatecznie w stanie kontynuować grę.

Krystian Bielik znalazł się w 26-osobowej kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Katarze. Wobec problemów z obsadą środka pola, zawodnik Birmingham City wydaje się jednym z głównych kandydatów do gry nawet w wyjściowej jedenastce. Na niewiele ponad tydzień przed rozpoczęciem turnieju, 24-latek nastraszył jednak selekcjonera Czesława Michniewicza.

Krystian Bielik nastraszył selekcjonera tuż przed mundialem. Długo nie podnosił się z murawy

Bielik znalazł się w wyjściowym składzie Birmingham na domowy mecz z Sunderlandem w 21. kolejce Championship. Goście po 49. minutach prowadzili 2:0. Drużyna Polaka próbowała odrabiać straty, a w 64. minucie to właśnie Bielik chciał oddać strzał na bramkę rywali. Nie trafił jednak czysto w piłkę, a następnie zderzył się z Corrym Evansem i upadł na murawę.

Kontrowersyjny gest Roberta Lewandowskiego w meczu Barcelona - OsasunaLewandowski może wrócić do gry nawet miesiąc po mundialu. "Ponura perspektywa"

Przez dłuższą chwilę nasz reprezentant nie podnosił się. Konieczna była interwencja sztabu medycznego. Widać było, że piłkarz trzyma się za łokieć, więc na szczęście nie chodziło o odnowienie się urazu kolana, z którym zmagał się w ostatnim czasie. Ostatecznie Bielik był w stanie po chwili wstać o własnych siłach i zasygnalizował, że może kontynuować grę. Na boisku pozostał do 87. minuty. Wówczas zastąpił go Jordan James.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Birmingham w 78. minucie zmniejszyło rozmiary porażki. Gola strzelił Lukas Jutkiewicz. Sunderland wygrał 2:1 po trafieniach Ellisa Simmsa i Amada Diallo. Z 27 punktami zajmuje 12. miejsce w tabeli. Birmingham City ma o jeden punkt więcej i zajmuje 10. miejsce.

Krystian Bielik jak dotąd rozegrał 5 meczów w reprezentacji Polski. Po raz ostatni wystąpił w meczu barażowym o awans do mistrzostw świata ze Szwecją, który odbył się w marcu. Na boisku przebywał wówczas przez 90. minut.

Spain Soccer La LigaDruga twarz Pique. Tak się bawił w trakcie kariery. "To obowiązkowe"