Michniewicz zdradza, według jakiego klucza wybierze kadrę na MŚ

Wiemy, ilu piłkarzy na każdą pozycję powoła Czesław Michniewicz. Selekcjoner reprezentacji Polski uchylił rąbka tajemnicy na cztery dni przed ogłoszeniem kadry na mistrzostwa świata w Katarze. - Według takiego klucza dobieramy. Będzie też się liczyła umiejętność gry na kilku pozycjach - powiedział.

10 listopada Czesław Michniewicz ma przedstawić 26-osobową kadrę na mundial w Katarze. Według ostatnich doniesień ma to uczynić o godzinie 15 w warszawskim kompleksie Fabryka Norblina przy ulicy Żelaznej. Tym samym z marzeniami o wyjeździe na mistrzostwa świata pożegna się 21 piłkarzy, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze.

Zobacz wideo Kłopoty Michniewicza przed mundialem. Dramat pomocnika - ujawniamy kulisy!

Michniewicz wyjaśnia: "Według takiego klucza dobieramy"

Na razie na podanie konkretnych nazwisk nie ma co liczyć, ale za to Michniewicz podzielił się sposobem wybierania zawodników w programie "Dwa fotele" na kanale Meczyki w serwisie YouTube. Mianowicie wyjawił liczbę piłkarzy na poszczególnych pozycjach. - Planujemy powołać czterech bramkarzy, pięciu stoperów, czterech bocznych obrońców-wahadłowych, sześciu środkowych pomocników, trzech skrzydłowych i czterech napastników. I według takiego klucza dobieramy. Będzie też się liczyła umiejętność gry na kilku pozycjach - zdradził selekcjoner. - To są plany, one mogą delikatnie się zmienić - zastrzegł na początku.

Michniewicz: "Nie jesteśmy tak bogatym krajem, jeśli chodzi o talenty"

Michniewicz zadeklarował także, że nie będzie się kierował tym, czy dany zawodnik jest aktualnie w rytmie meczowym. - Każdy przypadek będziemy rozpatrywać indywidualnie. Dzisiaj jesteśmy w przededniu powołań. I zobaczmy co się dzieje. Zwycięski mecz z Walią. Grał Bednarek, Glik, Krychowiak, Świderski, Żurkowski... Dzisiaj każdy z nich z różnych względów nie gra - zauważył. - To nie znaczy, że wszystkich tych zawodników nie możemy powołać. Nie jesteśmy tak bogatym krajem, jeśli chodzi o urodzaj i o talenty, poza tym to jest trzon tej reprezentacji - dodał trener Polaków.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Polska pierwszy mecz na mundialu w Katarze rozegra 22 listopada z Meksykiem. Potem czeka nas starcie z Arabią Saudyjską (26 listopada) oraz Argentyną (30 listopada). - Turniej jest długi. Oczywiście naszym celem jest zagrać czwarty mecz, a potem zobaczyć, co będzie dalej - powiedział Michniewicz.

Więcej o: