Zaskakujące powołanie. Michniewicz wyjaśnia. "Jak cofniemy się do czasów, kiedy pracowałem w Legii"

W czwartek Czesław Michniewicz ogłosił listę 47 zawodników, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze przed mistrzostwami świata w Katarze. Wśród nich dosyć niespodziewanie znalazł się Artur Jędrzejczyk. Selekcjoner wyjaśnił obecność 34-latka.

Artur Jędrzejczyk w reprezentacji Polski wystąpił do tej pory w 40. meczach, w których zdobył 3 gole. Obrońca Legii Warszawa może znaleźć się w gronie piłkarzy, którzy polecą w listopadzie na mistrzostwa świata w Katarze.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek: Francuzi wiedzą, że popełnili faux pas wobec Lewandowskiego

"Patrzę przez pryzmat doświadczenia" Michniewicz komentuje powołanie Jędrzejczyka

Reprezentacja Polski na mistrzostwach świata w Katarze prawdopodobnie zagra trójką środkowych obrońców i selekcjoner Czesław Michniewicz postanowił wziąć pod uwagę aż dziewięciu piłkarzy grających na tej pozycji. Wśród nich znalazł się doświadczony Artur Jędrzejczyk, który ostatni raz w kadrze zagrał 19 listopada 2019 przeciwko Słowenii. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

- Patrzę na Jędrzejczyka przez pryzmat jego doświadczenia, umiejętności i wszechstronności. - powiedział selekcjoner tuż po decyzji w programie na kanale "Meczyki".

- Jak cofniemy się do czasów, kiedy pracowałem w Legii, to w meczach pucharowych zawsze wyróżniającymi się graczami byli Jędrzejczyk i Wieteska. Na europejskim poziomie zawsze dawali radę. Gdyby nie kontuzja, to Artur byłby powołany już na mecz ze Szwecją i miałby duże szanse grać. Znam Artura i wiem, na co go stać. - uargumentował swoją decyzję Michniewicz.

Artur Jędrzejczyk w tym sezonie Ekstraklasy wystąpił w 11. meczach, w których zdobył jednego gola. Ponadto obrońca otrzymał 4 żółte kartki i raz opuszczał boisko przed czasem po otrzymaniu drugiej żółtej kartki w meczu.

Michniewicz powołuje 18 obrońców. Duża konkurencja dla Jędrzejczyka

Na ogłoszonej przez Czesława Michniewicza liście 47 zawodników, znalazło się aż 18 obrońców. Wśród nich jest 9 piłkarzy, których można sklasyfikować, jako środkowych obrońców. Artur Jędrzejczyk może występować na każdej z trzech pozycji na środku obrony, a kibice z pewnością pamiętają, że podczas Euro 2016 we Francji grał także jako lewy obrońca. Kilka lat temu Jędrzejczyk regularnie występował również na pozycji prawego obrońcy. Jego rywalami do gry na pozycji środkowego obrońcy będą: Kamil Glik, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Mateusz Wieteska, Paweł Dawidowicz, Paweł Bochniewicz, Maik Nawrocki i Michał Helik. Ponadto do formacji defensywnej zostali powołani: Matty Cash, Robert Gumny, Bartosz Bereszyński, Tomasz Kędziora, Nicola Zalewski, Arkadiusz Reca, Tymoteusz Puchacz, Patryk Kun i Michał Karbownik.

Więcej o: