Oto terminarz Polaków w el. Euro 2024. Wszystko jasne

Poznaliśmy szczegółowy terminarz eliminacji do Euro 2024. Reprezentacja Polski rozpocznie eliminacje do Euro 2024 w piątek 24 marca wyjazdowym meczem z Czechami. Zakończy je 17 listopada meczem z tym samym rywalem na własnym boisku.

Reprezentacja Polski poznała swoją grupę w eliminacjach do Euro 2024. We Frankfurcie nasza kadra byłą wybierana z pierwszego koszyka, więc teoretycznie mogła uniknąć tych najtrudniejszych i najbardziej niewygodnych rywali. Los okazał się dość łaskawy dla "Biało-czerwonych". Polska grupa to praktycznie "grupa marzeń".

Zobacz wideo Akcja Polaków była fenomenalna, ale to tylko wybryk

Znamy terminarz Polaków w el. Euro 2024

Polska kadra trafiła do grupy E, gdzie jest łącznie pięć zespołów. Naszymi rywalami są Czechy, Albania, Wyspy Owcze i Mołdawia. W niedzielny wieczór Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN opublikował terminarz spotkań Biało-Czerwonych.

Okazuje się, że teoretycznie najtrudniejszy i najważniejszy mecz Polacy rozegrają już na samym starcie eliminacji. Walkę o udział w Euro 2024 rozpoczniemy w piątek 24 marca wyjazdowym meczem z Czechami. Trzy dni później, w poniedziałek 27 marca na własnym terenie zagramy z Albanią.

Kolejny pojedynek odbędzie się w czerwcu. W tym miesiącu zagramy tylko jedno spotkanie w ramach eliminacji. Będzie to wyjazdowe spotkanie z Mołdawią. Odbędzie się ono we wtorek 20 czerwca.

Na kolejny mecz w ramach eliminacji przyjdzie poczekać aż do września. W czwartek 7 września zagramy u siebie z Wyspami Owczymi, kończąc tym samym pierwszą rundę. Część rewanżową zaczniemy w Albanii, w niedzielę 10 września.

Kolejne mecze odbędą się w październiku. 12 października (czwartek) zagramy na wyjeździe z Wyspami Owczymi. 15 października (niedziela) podejmiemy Mołdawię. Eliminacje zakończymy w listopadzie. 17 listopada w piątek podejmiemy Czechów.

Bezpośrednio do turnieju awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z dziesięciu grup. Baraże odbędą się w marcu 2024 r. Zostaną utworzone na podstawie wyników z ostatniej edycji Ligi Narodów. Powstaną trzy ścieżki barażowe, których zwycięzcy awansują na mistrzostwa Europy.

Terminarz reprezentacji Polski w eliminacjach do Euro 2024:

  • 24 marca 2023 (piątek): Czechy – Polska
  • 27 marca 2023 (poniedziałek): Polska – Albania
  • 20 czerwca 2023 (wtorek): Mołdawia – Polska
  • 7 września 2023 (czwartek): Polska – Wyspy Owcze
  • 10 września 2023 (niedziela): Albania – Polska
  • 12 października 2023 (czwartek): Wyspy Owcze – Polska
  • 15 października 2023 (niedziela): Polska – Mołdawia
  • 17 listopada 2023 (piątek): Polska - Czechy
Więcej o:
Copyright © Agora SA