Alarm w kadrze przed mundialem. Kamil Glik nie dokończył meczu

Kamil Glik nie dokończył niedzielnego meczu Benevento z Ascoli (1:1). Reprezentant Polski z powodu urazu opuścił boisko w drugiej połowie. Na razie nie wiadomo, jak poważna jest to kontuzja.

Włoskie media poinformowały, że Kamil Glik opuścił boisko z powodu urazu pachwiny. Środkowy obrońca reprezentacji Polski zszedł z murawy w 61. minucie, a jego miejsce zajął Christian Pastina. Dla 21-latka był to dopiero pierwszy występ w tym sezonie Serie B.

Nieporównywalnie ważniejszą postacią dla Benevento jest Glik. Polak do niedzieli nie stracił ani minuty w tym sezonie. Do meczu z Ascoli Glik wystąpił w pełnym wymiarze w sześciu spotkaniach ligowych i meczu Pucharu Włoch z Genoą (2:3), w którym strzelił nawet gola.

Grzegorz KrychowiakKrychowiak show! Dwa niepojęte gole Polaka i zwycięstwo. Szczęka opada [WIDEO]

Na razie nie wiadomo, co dokładnie stało się naszemu zawodnikowi i jak długo potrwa jego przerwa w grze. Włoskie media poinformowały tylko, że Glik w najbliższym czasie przejdzie badania i dopiero po nich stanie się jasne, jak poważnego urazu doznał.

Uraz Glika, alarm w kadrze

Informacja ta z pewnością zaniepokoiła selekcjonera reprezentacji Polski - Czesława Michniewicza. Chociaż w ostatnim czasie Glik był krytykowany za występy w kadrze, to w ostatnich meczach z Holandią (0:2) i Walią (1:0) zawodnik Benevento zagrał po 90 minut.

Djoković wygrywa turniej i jest bliżej ATP Finals. Zaskakujące wsparcie kibicówDjoković wygrywa turniej i jest bliżej ATP Finals. Zaskakujące wsparcie kibiców

Na dzisiaj wydaje się niemal pewne, że Glik wraz z Janem Bednarkiem i Jakubem Kiwiorem będzie tworzył trio środkowych obrońców naszej kadry na mistrzostwach świata. Na niespełna dwa miesiące przed pierwszym meczem z Meksykiem w reprezentacji pojawił się niepokojący znak zapytania.

Glik gra w Benevento od sierpnia 2020 roku. Po siedmiu kolejkach obecnego sezonu klub Polaka zajmuje dopiero 14. miejsce w tabeli z ośmioma punktami na koncie. Benevento traci trzy punkty do strefy barażowej o awans do Serie A.