Wybrano najładniejsze koszulki na MŚ w Katarze. I zaskoczenie: jest Polska

Mistrzostwa świata w Katarze zbliżają się wielkimi krokami, a występujące na nich reprezentacje pokazują stroje, w których zagrają. "Proste, ale majestatyczne"- oceniło Sportbible koszulki reprezentacji Polski, które zostały wyróżnione wśród dziesięciu najlepszych trykotów na mundial.

Portal sportbible.com wybrał dziesięć najlepszych kompletów koszulek i nie brakuje w nich prawdziwych perełek. Docenione zostały także koszulki reprezentacji Polski, które zajęły 9. miejsce w zestawieniu.

Zobacz wideo Typujemy kadrę na mundial. Kto pojedzie do Kataru na pewno, a kto tylko prawdopodobnie

Klasyka i nowe trendy. Polska na 9. miejscu

15 września oficjalnie zaprezentowano stroje reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Katarze. Koszulki zaprojektowała firma Nike, która od lat jest dostawcą sprzętu dla naszej kadry. Hasłem, które promowało nowe trykoty, było #KoszulkaMarzenie, a oficjalnemu ogłoszeniu towarzyszyła krótka notka: - Koszulki utrzymane w klasycznej tonacji odpowiadają najnowszym trendom, mającym na celu spełnienie wysokich oczekiwań każdego fana reprezentacji Polski, niezależnie od płci, pochodzenia, zawodu, wieku czy miejsca zamieszkania.

Okazało się, że koszulka faktycznie odpowiada nowym trendom i Sportbible doceniło jej wygląd. Portal wybrał TOP10 koszulek na nadchodzący mundial, a domowy strój reprezentacji Polski znalazł się na 9. miejscu. - Proste, ale majestatyczne, oba zestawy są czyste, a zestawy domowe mają wspaniałe detale na rękawach - argumentuje swój wybór Sportbible.

Prawdziwe perełki w TOP10 najładniejszych koszulek

W opublikowanym przez Sportbible zestawieniu dziesięciu najładniejszych koszulek, które zobaczymy już w listopadzie w Katarze, możemy spotkać wiele ciekawych koncepcji. Niektóre z nich przyciągają uwagę nie tylko kibiców reprezentacji narodowych, ale wszystkich fanów piłki nożnej na świecie. Na wyróżnienie zasługują stroje reprezentacji Danii, przygotowane przez firmę Hummel. Mają one nawiązywać do wygranych przez Duńczyków mistrzostw Europu w 1992 roku oraz być sprzeciwem dla łamania praw człowieka w Katarze. W zestawieniu stroje koszulki Danii zajęły siódme miejsce.

Wiele reprezentacji, wybierając swoje stroje, postawiło na klasykę oraz styl retro. Z takimi koszulkami na mundial pojadą m.in. Anglia, która zajęła 10. miejsce ze swoimi strojami wyjazdowymi oraz Francja, których domowy trykot zajął miejsce 5.

W pierwszej trójce najładniejszych strojów znajdują się koszulki dwóch mundialowych rywali reprezentacji Polski. Podium otwiera reprezentacja Argentyny, której wyjazdowy strój ma kolor fioletowy i świetnie komponuje się z logiem tamtejszej federacji piłkarskiej oraz logiem Adidasa, który przygotował koszulki.

Na drugim miejscu Sportbible umieściło wyjazdowy koszulki reprezentacji Meksyku, które charakteryzują wzory klasyczne dla kultury kraju. Meksykańska federacja piłkarska ogłaszając ten trykot, napisała: - Od naszych korzeni do naszej teraźniejszości.

Najładniejszymi koszulkami w zestawieniu wybrano stroje reprezentacji Japonii, które mają nawiązywać do tamtejszej kultury oraz popularnych na świecie japońskich kreskówek "Anime".
Podobnie jak strój Argentyny i Meksyku, koszulki Japonii zaprojektowała firma Adidas.
- Strój wyjazdowy jest czysty i ostry z pięknym wzorem na rękawach- czytamy w argumentacji wyboru przez portal.

Dziesięć najładniejszych koszulek tegorocznych mistrzostw świata wybranych przez Sportbible

  1. Japonia
  2. Meksyk
  3. Argentyna
  4. Portugalia
  5. Francja
  6. Brazylia
  7. Dania
  8. Niemcy
  9. Polska
  10. Anglia

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się już 20 listopada i potrwają do 18 grudnia. Pierwszym spotkaniem tegorocznego turnieju będzie meczu Kataru z Ekwadorem, o godzinie 17:00, 20 listopada.

Więcej o: