Michniewicz broni kadrowicza. "Jest dziś najlepszym Polakiem na tej pozycji"

Czesław Michniewicz stanął w obronie Roberta Lewandowskiego i Grzegorza Krychowiaka. Selekcjoner reprezentacji Polski bronił swoich zawodników po wydarzeniach w ostatnich meczach kadry.

- Taki piłkarz, który gra na światowym poziomie, z zawodnikami z różnych krajów, chciałby grać na takim poziomie jak w klubie. A tak się nie da - powiedział Czesław Michniewicz w programie "Gość wydarzeń" w Polsacie News.

Zobacz wideo Akcja Polaków była fenomenalna, ale to tylko wybryk

Selekcjoner reprezentacji Polski w ten sposób odniósł się do ostatniego zachowania Roberta Lewandowskiego. Po meczu z Holandią (0:2) na Stadionie Narodowym kibice zwracali uwagę na nerwową gestykulację napastnika FC Barcelony.

Michniewicz bronił Lewandowskiego i Krychowiaka

Fani sugerowali, że Lewandowski jest coraz bardziej sfrustrowany grą kadry i tym, że nie ma w niej wielu okazji do strzelania goli. - W tych najważniejszych meczach wspierał drużynie, pomagał. Nie zrobił żadnego gestu, który mógłby być źle odczytany - bronił zawodnika Michniewicz.

Selekcjoner stanął też w obronie Grzegorza Krychowiaka. Środkowy pomocnik Al-Shabab od dłuższego czasu krytykowany jest za słabą formę w meczach reprezentacji Polski. - Grzegorz Krychowiak jest dziś najlepszym polskim zawodnikiem występującym na tej pozycji - zadeklarował Michniewicz.

I zakończył: - To specyficzna pozycja, trzeba mieć olbrzymie umiejętności. Też bym wolał, żeby grał dokładniej czy szybciej, ale w kadrze gra tak od lat. A na ten moment nie mamy nikogo, kto mógłby go zastąpić - powiedział polski trener.

Najbliższy mecz reprezentacja Polski zagra 16 listopada na Stadionie Narodowym. W meczu towarzyskim naszym rywalem będzie Chile. Będzie to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata, na których zagramy z Meksykiem (22.11.), Arabią Saudyjską (26.11.) oraz Argentyną (30.11.). 

Więcej o: