Alkoholowy skandal na zgrupowaniu. Dwóch 16-letnich reprezentantów Polski wyrzuconych

Jak informuje portal Meczyki.pl, dwóch reprezentantów Polski do lat 17, Mikołaj Tudruj (Lech Poznań) i Michał Matys (Zagłębie Lubin), zostało usuniętych ze zgrupowania kadry w trakcie Pucharu Syrenki. Powodem takiej decyzji było znalezienie u nich w pokoju butelek po alkoholu.

Prowadzona przez Marcina Włodarskiego reprezentacja Polski do lat 17 z bardzo dobrej strony pokazała się w tegorocznym Pucharze Syrenki. Biało-Czerwoni zajęli w nim trzecie miejsce, w ostatnim spotkaniu rozbijając Anglię U-17.

Zobacz wideo Akcja Polaków była fenomenalna, ale to tylko wybryk

Dwóch piłkarzy wyrzuconych z kadry U-17 Powód? Alkohol

Nie wszystko jednak na tym zgrupowaniu 16-letnich Polaków było w porządku. Jak informuje portal Meczyki.pl, dwóch zawodników reprezentacji Polski zostało wyrzuconych dyscyplinarnie ze zgrupowania. Powodem takiej decyzji było znalezienie u nich w pokoju butelek po alkoholu. 

Portal podaje również nazwiska reprezentantów Polski, którzy dopuścili się tego wybryku. Chodzi o Michała Matysa z Zagłębia Lubin i Mikołaja Tudruja z Lecha Poznań, którzy w Pucharze Syrenki wystąpili jedynie w inauguracyjnym meczu z Uzbekistanem (5:2). 

Dwóch Polaków na liście Dwóch Polaków na liście "najbardziej utalentowanych piłkarzy" dziennika "Guardian"

Meczyki.pl zapytały o tę sytuację rzecznika PZPN Jakuba Kwiatkowskiego, który potwierdził dyscyplinarne wyrzucenie ze zgrupowania wspomnianej dwójki zawodników.

- Obaj wspomniani niżej zawodnicy (Michał Matys i Mikołaj Tudruj - red.) zostali dyscyplinarnie usunięci ze zgrupowania. O zaistniałej sytuacji zostały poinformowane kluby obu zawodników - odpowiedział Kwiatkowski

Można się spodziewać, że to nie koniec sprawy zarówno ze strony federacji, jak i klubów obu młodych piłkarzy. Oprócz tego, że chodzi o zgrupowanie kadry narodowej, mowa jest też o 16-latkach, a jak dobrze wiadomo, spożywanie alkoholu w Polsce jest dozwolone dopiero od 18. roku życia. 

Więcej o: