Oficjalnie! PZPN potwierdza ostatniego rywala przed MŚ w Katarze

Dzień przed wylotem na mistrzostwa świata w Katarze reprezentacja Polski zmierzy się w meczu towarzyskim z Chile. Informację w tej sprawie oficjalnie potwierdził w środę Polski Związek Piłki Nożnej.

Reprezentacja Polski wygrała z Walią 1:0 i zapewniła sobie utrzymanie w grupie A Ligi Narodów. Dla naszej reprezentacji był to przedostatni poważny sprawdzian przed mundialem. Wiadomo już na pewno, że ostatnim rywalem biało-czerwonych będzie drużyna Chile.

Zobacz wideo Lewandowski, Szczęsny i polscy kibice. Biało-czerwone szaleństwo w Cardiff

Chile ostatnim rywalem Polaków przed mundialem

Do tej pory mówiono o tym spotkaniu bez oficjalnego potwierdzenia, ale w środę Polski Związek Piłki Nożnej wydawał oświadczenie, w którym podaje więcej szczegółowych informacji w tej sprawie. 

"Oficjalnie! Reprezentacja Polski 16 listopada 2022 roku rozegra towarzyski mecz z Chile. Spotkanie odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie" - czytamy w tweecie PZPN. "Dzień później biało-czerwoni wylecą na mistrzostwa świata do Kataru" - podkreślono jeszcze w komunikacie.

Na konferencji prasowej po meczu z Walią Czesław Michniewicz powiedział, że przed naszą reprezentacją dwa ciężkie miesiące przygotowań przed mundialem. W trakcie ich trwania nie będzie jednak zbyt wiele czasu na pracę z piłkarzami. Jego zespół spotka się 14 listopada, a już 22 listopada zagra pierwszy mecz w Katarze z Meksykiem.

Reprezentacja Polski mecz otwarcia na mistrzostwach świata w Katarze rozegra z Meksykiem we wtorek 22 listopada o godzinie 17:00. Cztery dni później, o godzinie 14:00, rywalem Polaków będzie Arabia Saudyjska. Ostatni mecz fazy grupowej, przeciwko Argentynie, reprezentacja rozegra 30 listopada o godzinie 20:00.

Więcej o: