Oficjalnie! PZPN potwierdza ostatniego rywala przed MŚ w Katarze

Dzień przed wylotem na mistrzostwa świata w Katarze reprezentacja Polski zmierzy się w meczu towarzyskim z Chile. Informację w tej sprawie oficjalnie potwierdził w środę Polski Związek Piłki Nożnej.

Reprezentacja Polski wygrała z Walią 1:0 i zapewniła sobie utrzymanie w grupie A Ligi Narodów. Dla naszej reprezentacji był to przedostatni poważny sprawdzian przed mundialem. Wiadomo już na pewno, że ostatnim rywalem biało-czerwonych będzie drużyna Chile.

Zobacz wideo Lewandowski, Szczęsny i polscy kibice. Biało-czerwone szaleństwo w Cardiff

Chile ostatnim rywalem Polaków przed mundialem

Do tej pory mówiono o tym spotkaniu bez oficjalnego potwierdzenia, ale w środę Polski Związek Piłki Nożnej wydawał oświadczenie, w którym podaje więcej szczegółowych informacji w tej sprawie. 

Polska może trafić do grupy śmierci el. Euro 2024. Koszmar. Najczarniejszy scenariuszPolska może trafić do grupy śmierci el. Euro 2024. Koszmar. Najczarniejszy scenariusz

"Oficjalnie! Reprezentacja Polski 16 listopada 2022 roku rozegra towarzyski mecz z Chile. Spotkanie odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie" - czytamy w tweecie PZPN. "Dzień później biało-czerwoni wylecą na mistrzostwa świata do Kataru" - podkreślono jeszcze w komunikacie.

Na konferencji prasowej po meczu z Walią Czesław Michniewicz powiedział, że przed naszą reprezentacją dwa ciężkie miesiące przygotowań przed mundialem. W trakcie ich trwania nie będzie jednak zbyt wiele czasu na pracę z piłkarzami. Jego zespół spotka się 14 listopada, a już 22 listopada zagra pierwszy mecz w Katarze z Meksykiem.

Reprezentacja Polski mecz otwarcia na mistrzostwach świata w Katarze rozegra z Meksykiem we wtorek 22 listopada o godzinie 17:00. Cztery dni później, o godzinie 14:00, rywalem Polaków będzie Arabia Saudyjska. Ostatni mecz fazy grupowej, przeciwko Argentynie, reprezentacja rozegra 30 listopada o godzinie 20:00.

Więcej o: