Polska zniszczyła Portugalię. Bomba Biegańskiego. Szczęka opada [WIDEO]

Co to był za strzał! Co to była za bomba! Takiego uderzenia nie powstydziłby się nawet Jacek Krzynówek! Ale autorem cudownego trafienia był Jan Biegański, piłkarz reprezentacji Polski do lat 20, która nieoczekiwanie ograła Portugalię 3:1.

We wtorek reprezentacja Polski U-20 zmierzyła się z Portugalią w Stalowej Woli w ramach Elite League. Rozgrywek, które biało-czerwoni zaczęli od zwycięstwa 1:0 nad Włochami, bu kilka dni temu przegrać 1:2 z Niemcami. Ale skupmy się na starciu z Portugalią.

Była 10. minuta spotkania, gdy Jan Biegański popisał się fenomenalnym uderzeniem z około 30-35 metra od bramki. Bramkarz nie miał szans przy tym atomowym strzale z lewej nogi, bo piłka wpadła w samo okienko.

Polacy długo nie cieszyli się z prowadzenia, bo zaledwie 120 sekund później wyrównał R. Gomes. Ale po pierwszej połowie prowadziła drużyna Miłosza Stępińskiego. I to aż 3:1, bo gole strzelili także K. Karasek oraz K. Kasperowicz.

Reprezentacja Polski U-17 podczas Pucharu Syrenki5:0! Polacy zdemolowali Anglików. Kapitalny mecz w walce o brąz

W przerwie meczu Biegański został spytany o swój magiczny strzał. Hubert Bugaj, dziennikarz TVP Sport, przypomniał 19-latkowi, że jego ostatni gol w karierze padł w lipcu 2020 roku, gdy GKS Tychy zremisował 2:2 z Wartą Poznań w 1. Lidze.

- Naszła mi piłka ładnie! Cieszę się, że w końcu wpadła. Jak mam tyle czekać na bramki, to właśnie na takie gole. Musimy jednak uważać. Nie możemy tracić bramki zaraz po naszym golu. Musimy mieć chłodną głowę i zamknąć mecz w drugiej połowie - stwierdził defensywny pomocnik GKS-u oraz kadry U-20.

Po przerwie nie oglądaliśmy już goli. To oznacza, że Portugalia przegrała drugi mecz w rozgrywkach, bo kilka dni temu uległa Włochom 1:2. Biało-czerwoni mają sześć punktów po trzech spotkaniach i są liderami.