"Dużo czasu nie mamy". Kulesza wskazuje problemy Polaków po meczu z Walią

Reprezentacja Polski wygrała 1:0 z Walią i zapewniła sobie utrzymanie w Lidze Narodów. Ponadto Biało-Czerwoni przystąpią do losowania eliminacji do Euro 2024 z pierwszego koszyka. Mimo tych pozytywnych informacji polska kadra ma sporo problemów na boisku. Zauważył to też prezes PZPN, Cezary Kulesza. - Czasem mamy kłopoty w ataku i w defensywie - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym"

Do startu mistrzostw świata w Katarze zostały niespełna dwa miesiące. Spotkania z Holandią i Walią w Lidze Narodów pokazały, że w drużynie Czesława Michniewicza jest sporo niedociągnięć. Holendrzy obnażyli błędy Polaków w defensywie, a Walijczycy uniemożliwiali konstruowanie ataków i skutecznie kryli Roberta Lewandowskiego. Dostrzegł to także Cezary Kulesza.

Zobacz wideo "To jest dziś topowy bramkarz w Europie". Dlaczego więc nie gra w kadrze Michniewicza?

Cezary Kulesza wierzy w Czesława Michniewicza i reprezentację. Mimo niedociągnięć

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" prezes PZPN wyznał, że jest świadomy błędów i słabości reprezentacji Polski. - Jeśli mowa o grze to widzimy, że czasem mamy problemy z konstrukcją ataku pozycyjnego albo zdarzają się proste błędy w defensywie. Dobrze by było, gdyby udało się je rozwiązać. Choć czasu dużo nie mamy - powiedział. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Kulesza został również zapytany o to, czego najbardziej boi się przed startem mistrzostw świata. - Na pewno najbardziej obawiam się o zdrowie zawodników. Mam nadzieję, że po stracie Jakuba Modera nie będzie w naszej kadrze kolejnych kontuzji - powiedział i dodał, że wierzy w Czesława Michniewicza: - Czesław Michniewicz nie raz udowodnił, że potrafi przygotować drużynę nawet osłabioną kontuzjami do ważnych meczów. Udowodnił to, pracując w Legii, w kadrze młodzieżowej, a także jako selekcjoner pierwszej reprezentacji, gdy wygrał baraż ze Szwecją. Mam nadzieję, że będzie podobnie w Katarze.

- Oczekiwania się nie zmieniają. Wciąż wierzę w drużynę prowadzoną przez Czesława Michniewicza. Mimo kontuzji mamy dobry skład, aby walczyć o wyjście z grupy. Nie ma co ukrywać, każda z drużyn jadących na mundial ma swoje bolączki. My musimy swoje odpowiednio zakryć i wykorzystać atuty, które posiadamy - podsumował aktualną sytuację reprezentacji Cezary Kulesza.

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 21 listopada i potrwają do 18 grudnia. Biało-Czerwoni pierwszy mecz rozegrają 22 listopada, a ich rywalami będą Meksykanie. W następnych dniach zmierzą się także z Arabią Saudyjską (26 listopada) oraz Argentyną (30 listopada). Jeszcze przed rozpoczęciem MŚ rozegrają mecz towarzyski (16 listopada). Kilka dni temu Kulesza potwierdził, że rywalem Polaków będzie reprezentacja Chile.  

Więcej o:
Copyright © Agora SA