Michniewicz zdradził, co po meczu z Walią powiedział w szatni. "Co najmniej dwóch"

Bartłomiej Kubiak
Czesław Michniewicz zdradził, co powiedział piłkarzom w szatni od razu po zwycięstwie z Walią (1:0). - Bezpośrednio po meczu pogratulowałem drużynie zwycięstwa, ale też powiedziałem piłkarzom jedną rzecz. Że co najmniej dwóch z nich, którzy są teraz z nami, nie poleci na mistrzostwa świata - przyznał selekcjoner.

- Przede wszystkim gratulacje dla całej naszej drużyny. Dla piłkarzy, sztabu i wszystkich współpracowników. Mówię to teraz, ale bezpośrednio po meczu też pogratulowałem drużynie zwycięstwa. I powiedziałem piłkarzom jedną rzecz. Że co najmniej dwóch z nich, którzy są tutaj teraz z nami, nie poleci na mistrzostwa świata - przyznał Czesław Michniewicz, który w niedzielę wyjątkowo późno pojawił się w sali konferencyjnej.

Zobacz wideo

Reprezentacja PolskiSłowa Szczęsnego szybko zostały zweryfikowane. Michniewicz aż machnął ręką

Michniewicz pochwalił dwóch piłkarzy. "Zrobili największy postęp"

Selekcjoner nie odpowiedział na wiele pytań, bo nie miał za dużo czasu. Ale był w zdecydowanie lepszym nastroju niż choćby jeszcze w sobotę. - Po Holandii wszyscy mieliśmy podłe humory. W ostatnich dniach mocno pracowaliśmy, by wygrać to spotkanie z Walią. Wiedzieliśmy, w jakich nastrojach przygotowaliśmy się do tego meczu i byliśmy świadomi, że jeśli w niedzielę byśmy przegrali, to kolejne dwa miesiące byłby bardzo nerwowe - przyznał Michniewicz.

Michniewicz w niedzielę wieczorem oczywiście nie wymienił nazwisk dwóch piłkarzy, których nie zabierze na mundial, bo sam jeszcze tego nie wie. - Trzon kadry jest znany. Ale liczę, że w najbliższych tygodniach reszta sprawi, że będę miał pozytywny ból głowy - przyznał selekcjoner, który w niedzielę pochwalił dwóch piłkarzy. Nie tylko w kontekście meczu z Walią, ale w ogóle - ostatnich miesięcy i jego pracy w kadrze. - Nicola Zalewski i Jakub Kiwior. Obaj w ostatnim pół roku zrobili chyba największy postęp. Dziś są podstawowymi graczami kadry i mogą czuć się pewniakami - przyznał Michniewicz.

Britain Wales Poland Nations League SoccerGigant Szczęsny, znakomity Kiwior. Tak oceniliśmy Polaków za mecz z Walią

Polska dzięki niedzielnej wygranej z Walią utrzymała się w najwyższej dywizji Ligi Narodów. To było przedostatnie spotkanie przed mundialem. Ale ostatnie - przed wysłaniem powołań, bo towarzyski mecz z Chile kadra Michniewicza rozegra 16 listopada, czyli dzień przed wylotem do Kataru.

Więcej o: