Szokująca decyzja Michniewicza. Siedmiu piłkarzy skreślonych z meczu z Walią

Karol Linetty i Przemysław Frankowski, którzy od pierwszej minuty zaczęli czwartkowy mecz z Holandią (0:2), zawiedli Czesława Michniewicza. Selekcjoner był rozczarowany do tego stopnia, że obaj piłkarze znaleźli się poza kadrą na niedzielny mecz z Walią w Cardiff.

45 - tylko tyle minut przeciwko reprezentacji Holandii zagrał w czwartek Karol Linetty. Środkowy pomocnik, który mecz na Stadionie Narodowym zaczął obok Grzegorza Krychowiaka, z boiska zszedł już w przerwie, a w jego miejsce wszedł Arkadiusz Milik. 

Zobacz wideo Najlepsze podsumowanie reprezentacji Polski. "Wciąż nie dowierzam"

Sporo wskazuje na to, że Czesław Michniewicz mocno rozczarował się Linettym. Z raportu opublikowanego przez oficjalną stronę UEFA wynika, że zawodnika Torino zabraknie w kadrze na niedzielny mecz z Walią. Linetty, tak samo jak pięciu innych zawodników, usiądzie jedynie na trybunach.

Taki sam los spotka też m.in. Przemysława Frankowskiego. Skrzydłowy RC Lens w meczu z Holandią grał przez 79 minut, ale tak samo jak Linetty, nie zachwycił. Na trybunach stadionu w Cardiff usiądą też bramkarz - Radosław Majecki - stoper - Paweł Dawidowicz - kontuzjowany boczny obrońca - Arkadiusz Reca - oraz środkowy pomocnik - Mateusz Klich. Wcześniej do kadry U-21 odesłany zaś został Mateusz Łęgowski.

Zmiany w kadrze na mecz z Walią

W porównaniu do meczu z Holandią w Cardiff szansę może otrzymać czterech piłkarzy. W kadrze znaleźli się obrońca - Tomasz Kędziora - środkowi pomocnicy - Szymon Żurkowski i Jakub Piotrowski - oraz skrzydłowy - Jakub Kamiński.

"Nie z czwórką, a znowu z trójką obrońców. I wszystko wskazuje, że na prawym wahadle z Michałem Skórasiem, który zadebiutuje od pierwszej minuty. Tak na wyjeździe przeciwko Walii, w ostatnim spotkaniu tej edycji Ligi Narodów, ma zagrać reprezentacja Polski" - poinformowali Bartłomiej Kubiak i Dominik Wardzichowski - wysłannicy Sport.pl do Cardiff.

Mecz Walia - Polska w niedzielę o 20:45. Relacja na żywo na Sport.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.