Jerzy Engel wskazuje cel Polski na mundialu. "Stać nas na bardzo dużo"

- Wyjście z grupy powinno być dla naszej drużyny celem minimum. Kadrę stać na bardzo dużo. Atak mamy najmocniejszy od lat. A wierzę w to, że pomoc i obrona się do niego dostosują - powiedział Jerzy Engel, były selekcjoner reprezentacji Polski w rozmowie z "Faktem".

Reprezentacja Polski przegrała 0:2 z Holandią w przedostatniej kolejce Ligi Narodów, ale wciąż nie jest pewna utrzymania w dywizji A. Kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza musi przynajmniej zremisować z Walią, by pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej. - My dzisiaj, przed meczem z Meksykiem, nie wiemy nic i jesteśmy w czarnej d***e. Wiemy tylko tyle, że nie możemy grać na trójkę obrońców. Nasz problem jest taki, że nie jesteśmy na tyle elastyczni - komentował Artur Wichniarek w studiu Kanału Sportowego.

Zobacz wideo Tak Robert Lewandowski podsumował przegrany mecz Polska - Holandia. Dużo do poprawy!

Jerzy Engel nie ma wątpliwości ws. mundialu w Katarze. "To powinno być celem minimum"

Jerzy Engel rozmawiał z "Faktem" po meczu reprezentacji Polski z Holandią. Były selekcjoner biało-czerwonych przestrzega piłkarzy przed ostatnim spotkaniem z Walią w Lidze Narodów. - Z Walijczykami nie ma łatwych meczów. Trzeba być przygotowanym na bardzo twardą grę i walkę przez 90 minut. Oni są nauczeni, że gra się do ostatniego gwizdka, na pewno nie odpuszczą nawet na moment. Trzeba być na nich doskonale przygotowanym - powiedział.

Engel, który prowadził Polskę w latach 2000-2002 wprost określił, jaki cel ma kadra Czesława Michniewicza na mistrzostwa świata w Katarze. - Wyjście z grupy powinno być dla naszej drużyny celem minimum. Kadrę stać na bardzo dużo. Atak mamy najmocniejszy od lat. A wierzę w to, że pomoc i obrona się do niego dostosują. Większość powoływanych piłkarzy gra na wysokim poziomie albo przynajmniej w miarę regularnie. Nie będzie problemu z utrzymaniem u nich rytmu meczowego - dodał trener.

Mecz Walia - Polska odbędzie się w niedzielę 25 września o godzinie 20:45 w Cardiff. Transmisja będzie dostępna do obejrzenia w TVP 1, TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: