Kuriozalna wpadka Matty'ego Casha. Niefortunne słowa w trakcie meczu

Reprezentacja Polski przegrała 0:2 z Holandią w przedostatniej kolejce Ligi Narodów. Biało-Czerwoni musieli radzić sobie m.in. bez Matty'ego Casha, który z powodu kontuzji nie może brać udziału w zgrupowaniu. 25-latek pamiętał jednak o kolegach i przesłał słowa wsparcia polskiemu zespołowi. Niestety z powodu...translatora wyszły one dość niefortunnie.

Porażka z Holandią sprawiła, że zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza w niedzielę rozegra "mały finał" z Walią, który zadecyduje o tym, czy Biało-Czerwoni pozostaną w dywizji A w Lidze Narodów. Jednym z problemów Polaków jest gra defensywna. We wrześniowych meczach jest ona jeszcze bardziej osłabiona z powodu braku Matty'ego Casha.

Zobacz wideo Lewandowski wrócił do domu. Reakcja kibiców podzielona

Matty Cash nie zagrał, ale pamiętał o kolegach. Nie obyło się bez wpadki

25-letni obrońca doznał kontuzji w meczu 6. kolejki angielskiej Premier League, w którym jego Aston Villa zremisował 1:1 z Manchesterem City, i nie może brać udziału w zgrupowaniu reprezentacji. Cash w kadrze występuje zazwyczaj na wahadle i w meczu z Holandią zastąpił go Przemysław Frankowski. Nie był to jednak udany występ gdańszczanina.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Matty Cash zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać, jak ogląda mecz Polaków. Obrońca dopisał także kilka słów wsparcia dla kolegów, które zostały jednak przekręcone przez...translatora. Cash zamieścił podpis "C'mon boys" jednak tłumacz sprawił mu psikusa i przetłumaczył to na "chodźcie chłopcy". Są to dość niefortunne słowa. Zwłaszcza jeśli spojrzy się na późniejszy przebieg meczu. 

Arkadiusz RecaDwóch piłkarzy opuszcza zgrupowanie. Problemy Michniewicza przed Walią

Polska po porażce z Holandią zajmuje obecnie 3. miejsce w grupie i w ostatnim meczu z Walią nie może pozwolić sobie na utratę punktów. Spadek na 4. miejsce oznaczałby spadek z dywizji A. Początek starcia z Walijczykami w niedzielę 25 września o 20:45.

polska-holandiaTak wygląda sytuacja w "polskiej" grupie. Jest banalnie prosta

Więcej o: