Absurdalne zdarzenie w meczu Polaków. But poleciał w siną dal [WIDEO]

Reprezentacja Polski przegrała z Holandią 0:2 w meczu Ligi Narodów. Pod koniec pierwszej połowy doszło do dosyć nietypowej sytuacji. Po jednej z interwencji Jurrien Timber musiał udać się na poszukiwania zgubionego buta.

Reprezentacja Polski po raz kolejny nie potrafiła przeciwstawić się wyżej notowanemu rywalowi. W czwartkowym meczu Ligi Narodów drużyna Czesława Michniewicza nie sprostała Holandii i zasłużenie przegrała 0:2. Była to już trzecia porażka Polaków w czterech ostatnich meczach. Na wygraną czekają od 1 czerwca, gdy pokonali Walię 2:1.

Kuriozalna sytuacja w meczu Polski z Holandią. "Może gdyby zgubili więcej butów..."

Polacy przegrywali od 13. minuty, gdy po kombinacyjnej akcji Holendrów Denzel Dumfries zagrał do Cody'ego Gakpo, a ten zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Biało-Czerwoni nie potrafili odpowiedzieć na to trafienie i na przerwę schodzili przegrywając 0:1.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chwilę przed końcem pierwszej połowy doszło jednak do nietypowej sytuacji, gdy Jurrien Timber zatrzymał akcję Polaków wybiciem piłki. W ślad za wykopaną futbolówką podążył jednak but Holendra. Piłkarz musiał poszukać go gdzieś za linią boczną. Gdy to zrobił, kontynuował grę.

- Może gdyby Holendrzy zgubili jeszcze kilka butów, gra by się wyrównała... - napisano na twitterowym koncie TVP Sport, dając do zrozumienia, że postawa Polaków w tym starciu była daleka od idealnej.

W drugiej części meczu kolejnego gola strzelił Steven Bergwijn, dzięki czemu jego reprezentacja wygrała 2:0. Pomimo niefortunnej wpadki, Timber zebrał bardzo pochlebne recenzje za mecz z Polakami. Holendrzy docenili jego dobrą postawę, która ich zdaniem była kluczowa dla zatrzymania polskiej ofensywy na czele z Robertem Lewandowskim.

Polacy przegrali z Holandią i nadal muszą walczyć. W niedzielę mecz o wszystko

Pomimo porażki z Holandią, Polacy pozostali na trzecim miejscu w tabeli grupy D dywizji A Ligi Narodów. Wszystko za sprawą wygranej Belgii z Walią (2:1), dzięki której w niedzielę w naszej grupie dojdzie do dwóch bardzo interesujących starć.

Polacy zagrają z Walią o to, kto utrzyma się w dywizji A Ligi Narodów. W lepszej sytuacji są nasi piłkarze, którym do pozostania na najwyższym szczeblu wystarczy remis. W równolegle rozgrywanym spotkaniu Holandia i Belgia zagrają o pierwsze miejsce w grupie, a co za tym idzie awans do Final Four turnieju. Póki co zajmuje je drużyna Louisa van Gaala, która, aby je stracić, musiałaby przegrać różnicą co najmniej trzech bramek.