Wojciech Szczęsny wpadł w furię w meczu z Holandią. Totalną

Polska przegrała z Holandią 0:2 w Lidze Narodów po bramkach Cody'ego Gakpo i Stevena Bergwijna. W końcówce meczu, po ataku Wouta Weghorsta na Wojciecha Szczęsnego, niemal nie doszło do bójki z udziałem polskiego bramkarza. Szczęsny ruszył do rywala z furią wymalowaną na twarzy, od przeciwnika odciągnął go dopiero Jan Bednarek.

Reprezentacja Polski mogła zapewnić sobie w czwartek utrzymanie w dywizji A Ligi Narodów jeszcze przed ostatnim, niedzielnym meczem z Walią. Kadrze prowadzonej przez Czesława Michniewicza wystarczał nawet remis z Holandią na Stadionie Narodowym, by wykorzystać zwycięstwo Belgii nad Walią i być pewnym gry w najwyższej dywizji w kolejnej edycji rozgrywek. Tak jednak się nie stało - Polacy po bardzo słabym meczu przegrali 0:2 i dopiero w ostatnim meczu z Walią rozstrzygną losy utrzymania w dywizji A.

Zobacz wideo Piłkarz, który grał u Michniewicza zawsze, nie pojedzie na mundial? "Może być problem"

W końcówce meczu doszło do starcia Wojciecha Szczęsnego z Woutem Weghorstem. W 85. minucie w niegroźnej sytuacji polski bramkarz wyszedł z bramki, by przechwycić piłkę. Holenderski napastnik chciał jednak ją przejąć, więc zaatakował Szczęsnego, dostawiając nogę tuż przed piłkę, przez co trafił polskiego bramkarza w głowę. Sędzia odgwizdał faul, po czym na boisku doszło do przepychanek, które rozpoczął sam Szczęsny.

Wojciech Szczęsny w meczu Polska - HolandiaWojciech Szczęsny w meczu Polska - Holandia screen TVP Sport https://sport.tvp.pl/62836752/polska-holandia-na-zywo-w-tvp-transmisja-meczu-ligi-narodow-online-live-stream-czwartek-22-wrzesnia-2022

Niebywała furia wypisana na twarzy Szczęsnego

Do Szczęsnego natychmiast ruszyli kolejni zawodnicy, by odciągnąć polskiego bramkarza od swojego rywala. Furia, jaka była wymalowana na twarzy Szczęsnego, sprawiała wrażenie, że jest gotów do bójki. Trzeba jednak przyznać, że był to jeden z nielicznych momentów, gdy na boisku byliśmy świadkami emocji z udziałem polskich piłkarzy.

Wojciech Szczęsny w meczu Polska - HolandiaWojciech Szczęsny w meczu Polska - Holandia screen TVP Sport https://sport.tvp.pl/62836752/polska-holandia-na-zywo-w-tvp-transmisja-meczu-ligi-narodow-online-live-stream-czwartek-22-wrzesnia-2022

Dopiero Bednarek był w stanie uspokoić Szczęsnego. Sędzia nie miał jednak wątpliwości, że polski bramkarz przesadził ze swoją reakcją. I choć polski bramkarz tłumaczył, że został kopnięty w głowę przez Weghorsta, który za swój atak został ukarany żółtą kartką, sędzia pokazał ją także Szczęsnemu.

Przed Polakami ostatni mecz tegorocznej Ligi Narodów. Zespół Czesława Michniewicza zmierzy się w niedzielę z Walią, a stawką spotkania będzie utrzymanie w dywizji A. Początek meczu w niedzielę o 20:45, a relacja tekstowa na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: