Michniewicz podjął decyzję. Siedmiu zawodników na trybunach

Bez Kędziory i Kamińskiego, ale ze Skórasiem i Piątkiem. Znamy kadrę reprezentacji Polski na mecz z Holandią w Lidze Narodów. Selekcjoner Czesław Michniewicz wysłał na trybuny siedmiu piłkarzy.

O 20:45 reprezentacja Polski wybiegnie na spotkanie przeciwko Holandii. Dla obu drużyn będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed mistrzostwami świata w Katarze. Holenderskie media przewidują, że goście wyjdą na dzisiejszy mecz w ustawieniu, które ma być podstawowym na zbliżającym się mundialu.

Zobacz wideo Lewandowski i Szewczenko na murawie. Wyjątkowa chwila dla Ukrainy i Polski

Znamy kadrę na mecz z Holandią

Oficjalny profil polskiej reprezentacji opublikował kadrę, jaką wybrał trener Michniewicz na czwartkowe spotkanie z "Oranje". Szansę na debiut w dorosłej kadrze mają Michał Skóraś i Mateusz Łęgowski. Na trybuny zostało odesłanych siedmiu zawodników: Tomasz Kędziora, Jakub Kamiński, Paweł Dawidowicz, Radosław Majecki, Arkadiusz Reca (z powodu kontuzji), Szymon Żurkowski (pauzuje za kartki) i Jakub Piotrowski.

W jakim składzie wyjdzie reprezentacja Polski? Trener Michniewicz był niezwykle tajemniczy przed spotkaniem z Holandią. Jednym z kluczowych pytań było to, czy Polska wyjdzie grać z jednym, czy dwoma napastnikami. Według naszych ustaleń przeważyć ma pierwsze opcja.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Kadra reprezentacji Polski na mecz z Holandią:

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Bartłomiej Drągowski.

Obrońcy: Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Kamil Glik, Robert Gumny, Bartosz Bereszyński, Mateusz Wieteska.

Pomocnicy: Nicola Zalewski, Michał Skóraś, Karol Linetty, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański, Przemysław Frankowski, Mateusz Łęgowski.

Napastnicy: Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik, Karol Świderski.

Początek spotkania Polska - Holandia o 20:45.

Więcej o: