Rosjanie przejrzeli album na mundial i mają uciechę. Wychwycili wpadkę w składzie Polski

Rosjanie wychwycili sporą wpadkę dotyczącą Macieja Rybusa. Choć obrońca został wykluczony z reprezentacji Polski, znalazł się w jej składzie w oficjalnym albumie mistrzostw świata 2022 w Katarze.

Maciej Rybus kilka miesięcy temu podjął kontrowersyjną decyzję o pozostaniu w Rosji, mimo zbrojnej agresji tego kraju na Ukrainę. 33-latek podpisał dwuletnią umowę ze Spartakiem Moskwa. Swoją decyzję argumentował względami rodzinnymi. Małżonka Rybusa jest Rosjanką. Para ma dwóch synów i od lat mieszka w tym kraju. 

Zobacz wideo Lewandowski, Piszczek i Dudek w Alei Gwiazd. "Chciałbym jeszcze tu pograć"

Rosjanie doszukali się błędu w sprawie Macieja Rybusa i reprezentacji Polski. Figuruje w składzie na mundial

Nie obyło się jednak bez konsekwencji. Selekcjoner Czesław Michniewicz podjął decyzję, że Maciej Rybus nie będzie powoływany na kolejne mecze reprezentacji Polski, dopóki gra w Rosji. Piłkarz przyjął tę decyzję ze zrozumieniem, jednocześnie zapowiadając, że jest gotowy do gry w narodowych barwach, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Nie zakończyłem kariery reprezentacyjnej. Jeśli szefowie zmienią zdanie i do mnie zadzwonią, przyjadę - powiedział w sierpniu w rozmowie ze sport-express.ru. Teraz wspominany portal dokonał zaskakującego odkrycia, dotyczącego Rybusa.

Rosjanie zauważyli, że znalazł się on w składzie reprezentacji Polski w oficjalnym albumie mistrzostw świata Katar 2022. "Piłkarz znalazł się na liście piłkarzy przedstawionych w albumie firmy Panini" - czytamy. Na Twitterze można zobaczyć screeny z owego albumu. Rybus faktycznie figuruje obok innych zawodników, choćby Tymoteusza Puchacza i Kamila Jóźwiaka. 

Wytłumaczenie jest jedno - błąd w redakcji wydawnictwa. Ktoś nie prześledził odpowiednio sytuacji w reprezentacji Polski. Maciej Rybus nie został powołany przez Czesława Michniewicza na wrześniowe mecze Ligi Narodów i nie pojedzie na mundial w Katarze. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA