Tak w Holandii traktują mecz z Polską w Lidze Narodów

Reprezentacja Polski w czwartek o godzinie 20:45 rozegra piąte spotkanie w obecnej edycji Ligi Narodów. Podopieczni Czesława Michniewicza zagrają z Holandią, ale jak wynika ze słów Piotra Koźmińskiego z Wirtualnej Polski, pojedynek ten nie cieszy się dużym zainteresowaniem w holenderskim społeczeństwie.

W czwartkowy wieczór reprezentacja Polski rozegra pierwszy z dwóch wrześniowych meczów w ramach Ligi Narodów, a jej rywalem będzie Holandia. Choć z perspektywy biało-czerwonych starcie to jest ważne głównie z uwagi na przygotowania do mundialu, w Holandii podejście do tego starcia jest nieco inne.

Zobacz wideo Piłkarz, który grał u Michniewicza zawsze, nie pojedzie na mundial? "Może być problem"

Mecz z Polską "nie grzeje" Holendrów

Piotr Koźmiński z Wirtualnej Polski opowiedział, jakie emocje wywołuje w Holandii czwartkowy mecz. - Tak, jak u nas niektórzy traktują letnio tę Ligę Narodów, tak samo w Holandii. Dość luźno podchodzi się tam do tego zagadnienia. Niektórych bardziej ekscytuje kolejne starcie Louisa van Gaala z dziennikarzami. W Holandii częściej mówi się, że Lewandowski teraz zabiera miejsce Depayowi w składzie - powiedział.

Dziennikarz zdradził też, że w Holandii uwaga obecnie jest skupiona na czymś innym - Holendrzy obecnie ponoć bardziej się skupiają na takim projekcie naukowo-piłkarskim, żeby lepiej ich bramkarze bronili rzuty karne. Podobno mają dość tego, że zdarzało im się na dużych turniejach przegrywać mecze po serii jedenastek. Sprowadzili specjalnie Kanadyjczyka, który wcześniej był związany z siatkówką, jest specem w tej dziedzinie - dodał.

Sytuacja w tabeli Ligi Narodów

Pierwsze spotkanie obu drużyn, do którego doszło 11 czerwca tego roku, przysporzyło kibicom wielu emocji. Biało-czerwoni po 49. minutach prowadzili 2:0 po tym, jak gole strzelili Matty Cash i Piotr Zieliński. Holendrzy zdołali jednak doprowadzić do remisu, a na listę strzelców wpisywali się Davy Klaassen i Denzel Dumfries.

Po czterech kolejkach Ligi Narodów reprezentacja Holandii z dorobkiem 10 punktów jest liderem czwartej grupy. Drugie miejsce zajmuje Belgia z siedmioma punktami, Polska jest trzecia z dorobkiem czterech punktów, a stawkę zamyka Walia, która jak dotąd zdobyła tylko jeden punkt.

Więcej o: