Michniewicz zwleka z powołaniami do reprezentacji Polski. Rzecznik zdradził datę

12 września poznamy listę powołanych piłkarzy na mecze rerpezentacji Polski z Holandią i Walią w Lidze Narodów. Tę datę w rozmowie z portalem meczyki.pl potwierdził rzecznik kadry Jakub Kwiatkowski.

Reprezentacja Polski 22 i 25 września rozegra dwa ostatnie mecze w Lidze Narodów. Polacy zagrają u siebie z Holandią, a potem na wyjeździe z Walią. To będą  arcyważne spotkania nie tylko w kontekście ostatecznego miejsca Polaków w ich grupie LN. To będą również jedne z ostatnich spotkań, jakie reprezentacja rozegra przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Katarze.

Zobacz wideo Szpilka o freakach. „Kiedyś byłbym tam największą gwiazdą. Ale wyrosłem z tego"

Taras Romanczuk nie robi już sobie nadziei. Taras Romanczuk nie robi już sobie nadziei. "Z kadry już się nie odezwą"

Michniewicz ogłosi powołania 12 września

Nadal nie wiadomo jednak, kto pojawi się na tym zgrupowaniu. Jak pisał na Sport.pl Kacper Sosnowski, Michniewicz wysłał już wstępne powołania do 40 zawodników. Wszystko po to, aby kluby zgodnie z przepisami dowiedziały się o powołaniach na 15 dni przed przerwą na mecze reprezentacji. Lista ma zostać skrócona, a 12 września selekcjoner ma ogłosić ostateczną kadrę na wrześniowe mecze. Te informacje potwierdził w rozmowie z serwisem meczyki.pl rzecznik kadry Jakub Kwiatkowski.

- Powołania zostaną oficjalnie ogłoszone 12 września. Selekcjoner zdecydował poczekać z tym. Termin FIFA wynikający z regulaminu mówi, że trzeba 15 dni wcześniej wysłać powołania do klubów. I my tego terminu dotrzymaliśmy. W piątek wysłałem listy z powołaniami informującymi kluby, że to są powołania do szerokiej kadry. Zostały wysłane do 40 zawodników z klubów zagranicznych. Z tej listy selekcjoner ją zawęzi. Chciał zrobić w ten sposób, bo mieliśmy kolejkę ligową, a w tym tygodniu grają puchary i będziemy mieli jeszcze jedną kolejkę ligową. Wiemy, że wielu naszych zawodników zmieniało kluby – wyjaśnił. Dodał, że na zgrupowaniu powinno pojawić się około 28-30 zawodników.

Uroczyste odsłonięcie pomnika Kazimierza Deyny przed stadionem Legii w 2012 r. 33 lata temu zginął Kazimierz Deyna. "To był trochę nasz Cruyff, trochę James Dean"

Przypomnijmy, że Polska w swej czterozespołowej grupie Ligi Narodów zajmuje trzecie miejsce i walczy, by utrzymać się w dywizji A. Wrześniowe mecze będą jednymi z ostatnich sprawdzianów przed MŚ. W listopadzie prawdopodobnie Polacy rozegrają jeszcze jeden mecz towarzyski. Mundial zaczyna się dla nas 22 listopada meczem z Meksykiem. Potem biało-czerwoni zagrają z Arabią Saudyjską i Argentyną.

Więcej o: