Jakub Moder: Kiedy usłyszałem diagnozę, popłakałem się

Jakub Moder nie pomoże reprezentacji Polski podczas tegorocznych mistrzostw świata w Katarze. Pomocnik polskiej kadry w rozmowie w programie "Foot Truck" przyznał, że bardzo emocjonalnie zareagował na wieść o zerwaniu więzadeł i stwierdził, że "popłakał się", gdy usłyszał diagnozę.

2 kwietnia tego roku w meczu z Norwich Jakub Moder miał mnóstwo pecha. Pojawił się na boisku w 83. minucie, ale nie dotrwał do końca spotkania. W jednym ze starć doznał kontuzji kolana, która wykluczyła go z gry na wiele miesięcy. Po dokładniejszych badaniach okazało się, że pomocnik zerwał więzadła krzyżowe.

Zobacz wideo Dlaczego piłkarze tak dużo zarabiają?

"Niesamowita błazenada". Świat piłki zażenowany decyzją FIFA ws. Kataru

Jakub Moder wspomina moment zerwania więzadeł

W pierwszych chwilach po odniesieniu kontuzji pomocnik polskiej kadry przyznał, że podszedł do sprawy bardzo emocjonalnie. - Kiedy usłyszałem diagnozę po rezonansie, popłakałem się. Tydzień temu wywalczyliśmy awans na mundial. Na boisku usłyszałem trzask w kolanie. Już wtedy wiedziałem, że to coś poważnego - opowiedział w rozmowie w programie "Foot Truck" na YouTube.

W obliczu tak poważnej kontuzji zaczęto się obawiać, czy zawodnik reprezentacji Polski zdoła odpowiednio się wyleczyć przed startem tegorocznych mistrzostwach świata. Od początku władze Polskiego Związku Piłki Nożnej walczyły o to, aby Moder leczył się w Polsce i był pod okiem polskich lekarzy. W międzyczasie okazało się, że konieczna będzie druga operacja, która wykluczyła jego obecność na mundialu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Moder przyznał też, że jest to jego pierwsza kontuzja w zawodowej karierze. - To był cios. Z tym kolanem miałem problem rok temu po meczu z Hiszpanią. Nie zagrałem ze Szwecją na Euro, miałem dwa tygodnie rehabilitacji i wróciłem do klubu gotowy do gry. Poza tym nigdy nic mi nie dolegało. Nie miałem żadnego urazu, który wykluczyłby mnie z gry choćby na jeden mecz - dodał.

Krzysztof Piątek może zagrać w europejskich pucharach. Transferowy plan BKrzysztof Piątek może zagrać w europejskich pucharach. Transferowy plan B

Reprezentant Polski pokusił się też o wskazanie powodów, dla których mogło dojść do zerwania więzadeł. - W sezonie, gdy Lech grał w Lidze Europy, wydaje mi się, że byłem jednym z najbardziej eksploatowanych zawodników. Pamiętam, jak wróciliśmy po wakacjach i przygotowywaliśmy się do sezonu, od początku aż do przerwy w grudniu zagrałem 30 meczów. Graliśmy dosłownie co trzy dni - podsumował.

W pierwszej połowie sezonu 2020/21, czyli tuż przed przenosinami do Brighton, Jakub Moder rozegrał dokładnie 25 meczów we wszystkich rozgrywkach, a do tego doszło sześć meczów w reprezentacji Polski w eliminacjach do mistrzostw świata. Przed doznaniem poważnej kontuzji, już jako pełnoprawny piłkarz angielskiego klubu, Moder zagrał w 32 meczach, w których strzelił dwa gole i zanotował cztery asysty.

Więcej o: