Michniewicz potwierdził rywala Polaków przed MŚ. Sparing dzień przed wylotem

Reprezentacja Polski, oprócz meczów w ramach Ligi Narodów, rozegra jeszcze jeden sparing przed wylotem do Kataru na mistrzostwa świata. Czesław Michniewicz zdradził, kto będzie rywalem Polaków.

W listopadzie rozpoczną się mistrzostwa świata w Katarze. Selekcjonerzy drużyn mają coraz mniej czasu na przygotowanie swoich drużyn do najważniejszej imprezy czterolecia. Reprezentacja Polski, która w grupie zagra z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną, ma przed sobą zaledwie trzy spotkania kontrolne. Dwa z nich to spotkania w ramach Ligi Narodów. Biało-czerwoni zagrają z Holandią (22 września) i Walią (25 września). Kalendarz FIFA pozwala na jeszcze jeden mecz towarzyski.

Zobacz wideo "Nuevo tridente". Barcelona buduje magiczne trio w ataku. Lewandowski na szpicy [Sport.pl LIVE]

Herve RenardTrener Arabii Saudyjskiej o Polakach: Zobaczyłem dobrze zorganizowaną drużynę

Chile rywalem Polaków przed MŚ. Michniewicz potwierdził

Przez pewien czas spekulowano, że rywalem Polaków może być Brazylia. Czesławowi Michniewiczowi najprawdopodobniej zależało na rywalu z Ameryki Południowej, żeby jak najlepiej przygotować się do pojedynków z Meksykiem i m.in. Argentyną. I takiego sparingpartnera udało się znaleźć. Michniewicz potwierdził to na spotkaniu z młodzieżą przy okazji akcji "Lato w mieście", organizowanej przez KTS Weszło.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

– Podczas Ligi Narodów chcemy porotować ustawieniem, popróbować wariantów, bo później nie będzie wiele okazji. Będziemy mieć jeden mecz towarzyski – i wszystko na to wskazuje, że w połowie listopada rywalem będzie Chile – powiedział Michniewicz cytowany przez TVP Sport. Mecz odbędzie się w Warszawie.

Chile, które nie awansowało na mundial, będzie ostatnim rywalem Polaków przed mistrzostwami świata. Już dzień po meczu kadra wyleci do Kataru. 22 listopada zagra inauguracyjny mecz z Meksykiem. 26 listopada odbędzie się mecz z Arabią Saudyjską, a 30 listopada rywalem Polaków będzie Argentyna.

Koniec szans, koniec marzeń Jakuba Modera. Kolejna operacjaKoniec szans, koniec marzeń Jakuba Modera. Kolejna operacja

Więcej o: