Fatalne informacje ws. Jakuba Modera. To może oznaczać koniec marzeń o MŚ w Katarze

Fatalne informacje dotyczące Jakuba Modera przekazał w programie "Moc Futbolu" na "Kanale Sportowym" Mateusz Borek. Reprezentant Polski, który w kwietniu zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, ma przejść kolejną operację. To oznacza, że jego wyjazd na mundial do Kataru jest niemal wykluczony.

Jakub Moder poważnej kontuzji nabawił się podczas kwietniowego meczu pomiędzy Brighton a Norwich. Sytuacja miała miejsce w 85. minucie, a polski pomocnik musiał opuścić boisko na noszach. Jak się później okazało, Moder nabawił się kontuzji kolana. 

Zobacz wideo Widzew po ośmiu latach wrócił do ekstraklasy. "Już nigdy nie będzie szedł sam"

Późniejsze badania wskazały na zerwanie więzadeł i w maju Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Moder będzie leczył się w Polsce. - Udało się przekonać sztab Brighton, żeby Jakub przechodził znaczną część rehabilitacji w Poznaniu. Walczyliśmy o to, był opór ze strony klubu - ogłosił wówczas Czesław Michniewicz. Jak się okazało, Moder będzie potrzebował jeszcze jednego zabiegu, co niemal wyklucza udział pomocnika w mistrzostwach świata, które w listopadzie rozpoczną się w Katarze - taką informację przekazał Mateusz Borek w programie "Moc Futbolu" na "Kanale Sportowym".

Wojciech Szczęsny, Paulo SousaSzczęsny broni Sousy. "To bardzo dobry trener. Nie mam pojęcia, jak przegraliśmy"

Poważne kłopoty Jakuba Modera. "To wyklucza go z udziału w mistrzostwach świata"

- Bardzo martwią mnie najnowsze informacje nt. Jakuba Modera. Okazuje się, że ta jego rehabilitacja była niestety źle poprowadzona w Anglii i konieczny będzie drugi zabieg. To praktycznie wyklucza go z udziału w mistrzostwach świata - przekazał Mateusz Borek. - Tak patrzę, ile jest pieniędzy w lidze angielskiej i rosyjskiej i myślę, że tam jest najgorsza opieka medyczna w stosunku do potencjału finansowego. Mogliby mieć wszystko, najlepszych specjalistów z całego świata - dodał.

O tym, że opieka medyczna w Anglii nie należy do najlepszych, mówił już wcześniej Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN. - Matty Cash bardzo zachwalał fizjoterapeutów podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji. Zauważyłem, że jest taka prawidłowość i wielu zawodników grających na Wyspach troszeczkę narzeka. Porównując opiekę medyczną z tym, co mają tutaj i tam, to jest jednak różnica - przekazał Kwiatkowski.

Więcej o: