UEFA ukarała PZPN za mecz z Belgią. Ostrzeżenie dla Michniewicza

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA zdecydowała się na nałożenie kary na Polski Związek Piłki Nożnej. Ma ona związek z meczem "Biało-Czerwonych" w Lidze Narodów. Ostrzeżenie za opóźnianie meczu dostał także selekcjoner Czesław Michniewicz.

Komisja przyjrzała się spotkaniu drugiej kolejki Ligi Narodów, w którym reprezentacja Polski mierzyła się na wyjeździe z kadrą Belgii. Przed rozpoczęciem meczu na trybunie zajmowanej przez polskich kibiców odpalono środki pirotechniczne, a rozpoczęcie starcia zostało opóźnione. 

Zobacz wideo Arabia Saudyjska w teorii najłatwiejszym rywalem Polaków. Ale wcale nie będzie łatwym

UEFA ukarała PZPN. Chodzi o mecz Ligi Narodów

Te dwa aspekty nie umknęły władzom federacji i zdecydowały się one nałożyć kary na Polski Związek Piłki Nożnej i Czesława Michniewicza:

  • 5 tysięcy euro za użycie środków pirotechnicznych, 
  • 10 tysięcy euro za opóźnienie meczu,
  • trener reprezentacji Polski Czesław Michniewicz otrzymał ostrzeżenie za opóźnienie meczu. 

Reprezentacja Polski nie zanotowała wówczas dobrego spotkania i przegrała 1:6. Belgowie okazali się również lepsi podczas rewanżowego meczu w Warszawie i wygrali 1:0. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Reprezentacja Polski zajmuje obecnie 3. miejsce w grupie 4 dywizji A Ligi Narodów, mając cztery punkty na swoim koncie. Na pierwszym miejscu są Holendrzy (10 punktów), kolejne miejsce zajmują Belgowie (7 punktów), a tabelę zamyka Walia (1 punkt).

Więcej o: