Sensacyjna oferta dla Grzegorza Krychowiaka. Romano: Rozmowy rozpoczęte

Rosyjskie media są przekonane, że Grzegorz Krychowiak zostanie na kolejny sezon w Rosji i dalej będzie reprezentował Krasnodar. Fabrizio Romano donosi za to, że reprezentant Polski otrzymał egzotyczną ofertę i może wyjechać z Rosji.

Grzegorz Krychowiak według własnego agenta ma pozostać w Rosji i nie skorzystać z możliwości transferu do innego klubu, choć takie prawo dała FIFA z powodu wojny w Ukrainie. Wojny, przez którą Krychowiak wiosną podjął decyzję o wyjeździe z kraju. 32-latek opuścił FK Krasnodar i końcówkę poprzedniego sezonu spędził na wypożyczeniu w AEK Ateny. I długo wydawało się, że tym razem też z takiego prawa skorzysta.

Zobacz wideo Od lat 90. zarobki piłkarzy w Wielkiej Brytanii wzrosły 1500 proc. Jak to możliwe?

Michał Probierz i Cezary Kulesza"A dlaczego nie?". Cezary Kulesza tłumaczy, dlaczego postawił na Michała Probierza

Rosjanie są jednak pewni, że Krychowiak zostanie w Rosji na kolejny sezon. Mało tego – agent Polaka David Manasia powiedział w tamtejszych mediach, że reprezentant Polski będzie kontynuował swoją karierę w Krasnodarze. Jego kontrakt wygasa dopiero w 2024 roku.

Krychowiak ma ofertę z Bliskiego Wschodu. "Jest na stole"

Rosjanie są przekonani, że Krychowiak zostanie w Rosji ze względu na pieniądze. W Krasnodarze ma otrzymywać 3 miliony euro rocznie. Według nich to pensja, której nie otrzyma nigdzie indziej. Dodatkowo sugerują, że Krychowiakowi tak naprawdę zależy tylko na pieniądzach. - Jak widać, Grzegorz Krychowiak wycenił wyjazd na mundial na sześć milionów euro. I tak by na nim nic nie zdziałał. Jego zespół odpadnie w grupie, a on będzie miał te pieniądze - wypalił znany na rosyjskim rynku agent Timur Gurtskaya.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W mediach mimo tego pojawiają się informacje o klubach, które rzekomo są zainteresowane Polakiem. Kilka dni temu mówiono o greckim Panathinaikosie. Jak się jednak okazuje, Krychowiak ma mieć jeszcze jedną, egzotyczną ofertę. Poinformował o niej znany włoski dziennikarz Fabrizio Romano. Reprezentantem Polski zainteresował się Al-Shabab z Arabii Saudyjskiej. To czwarty zespół tamtejszej ligi. Występuje w nim m.in. Ever Banega. "Al-Shabab rozpoczął rozmowy w sprawie sprowadzenia byłego pomocnika PSG Grzegorza Krychowiaka do Arabii Saudyjskiej. Propozycja jest już na stole" – napisał Romano. To byłby dość ciekawy transfer, zważywszy na to, że do mundialu zostało kilka miesięcy, a Arabia Saudyjska to grupowy rywal Polaków.

Wojciech KobeszkoPrzez lata był związany z Jagiellonią, teraz zastąpi Marcina Brosza w kadrze u-18

Sytuacja powinna się wyjaśnić do końca okna transferowego. Krychowiak z pewnością marzy o wyjeździe na mundial, ale żeby udać się do Kataru, powinien zmienić klub. Ostatnio decyzję o pozostaniu w Rosji podjął Maciej Rybus, a selekcjoner Czesław Michniewicz postanowił, że nie powoła go już do reprezentacji Polski. Nie wiadomo, czy taką samą decyzję trener  podjąłby w przypadku Krychowiaka, który jest podstawowym zawodnikiem naszej kadry.

Więcej o: