Meksyk wybrał ostatniego rywala przed MŚ 2022. Sprawdzian przed Polską

Reprezentacja Meksyku przedstawiła plan swojego tournée, które odbędzie przed mistrzostwami świata w Katarze. Na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju tamtejsza kadra zagra z drużyną z Europy. Będzie nią Szwecja, z którą Meksyk zagra 16 listopada w hiszpańskiej Gironie.

Tegoroczne mistrzostwa świata rozpoczną się 21 listopada i potrwają do 18 grudnia. Reprezentacja Polski zagra w grupie C, gdzie trafiły też takie zespoły jak Argentyna, Arabia Saudyjska oraz Meksyk. Ta ostatnia drużyna będzie naszym pierwszym rywalem w fazie grupowej. Być może dlatego władze meksykańskiej federacji wybrały sobie ostatniego sparingpartnera właśnie z Europy, aby stylem gry przypominał biało-czerwonych. 

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Nie jest to żadna tajemnica, bowiem Czesław Michniewicz również podkreślał, że przed MŚ 2022 chciałby zagrać z drużyną z Ameryki Środkowej lub Południowej. - Najpoważniejszy jest temat Chile - przekonywał selekcjoner i rzecznik prasowy PZPN, Jakub Kwiatkowski. Spotkanie ma się odbyć 16 lub 17 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Meksyk rozegra cztery mecze towarzyskie. Jest plan przygotowań do MŚ 2022

MexTour 2022 - tak Meksykański Związek Piłki Nożnej określa plan meczów towarzyskich tamtejszej kadry. Pierwsze z nich rozegrane zostanie 1 września na wyjeździe z Paragwajem. Kolejnym rywalem będzie Peru. Mecz zaplanowano na 24 września na stadionie Rose Bowl w Pasadenie (w Kalifornii), a trzy dni później Meksyk zagra z Kolumbią na obiekcie Levi's Stadium w Santa Clara (w Kalifornii).

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szwecja będzie ostatnią drużyną, z którą reprezentacja Meksyku zagra przed MŚ 2022. Spotkanie odbędzie się 16 listopada w Gironie (Hiszpania). "W ramach MexTour Farewell Series odbędą się również imprezy dla kibiców i mediów, takie jak Farewell Media Day, otwarty trening dla kibiców i inne uroczystości" - poinformowano w oficjalnym oświadczeniu. Piłkarze ze Szwecji mają zapewne być drużyną, która częściowo odzwierciedli reprezentację Polski.

Szwecja jest również zespołem, z którym Polacy zagrali w finale baraży do mistrzostw świata w Katarze. Biało-czerwoni wygrali 2:0 po bramkach Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego. Dzięki temu zwycięstwu zakwalifikowaliśmy się do turnieju. Zanim on się rozpocznie, Polaków czekają jeszcze trzy mecze. Dwa w Lidze Narodów: 22 września z Holandią i 25 września z Walią, a w listopadzie planowany jest wspomniany mecz towarzyski. 

Więcej o: