Świat reaguje na decyzję PZPN w sprawie Rybusa. "Polska nie żartuje"

Maciej Rybus został w poniedziałek oficjalnie wykluczony z reprezentacji Polski przez selekcjonera Czesława Michniewicza. "Polska, kraj graniczący z Ukrainą, nie żartuje [...] Maciej Rybus zapłaci wysoką cenę za swój wybór" - czytamy w zagranicznych mediach, które szeroko komentują sprawę.

PZPN wydał w poniedziałek oświadczenie, w którym poinformowano, że Czesław Michniewicz nie widzi miejsca w reprezentacji Polski dla Macieja Rybusa. Piłkarz zdecydował się kontynuować karierę w Rosji. "Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie on brany pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze" - czytamy. 

Zobacz wideo Szpilka do trenera w szatni: On mnie nie zamroczył. Kulisy gali KSW 71

Świat komentuje decyzję Macieja Rybusa i PZPN. "Polska nie żartuje"

Sprawa wzbudza wiele emocji i jest szeroko komentowana nie tylko przez polskie media. O Rybusie i jego decyzji, a także jej reperkusjach, pisze się niemal na całym świecie. 

"Problemem Rybusa jest to, że zdecydował się pozostać w Rosji, w przeciwieństwie do jego kolegów z drużyny narodowej, Grzegorza Krychowiaka i Sebastiana Szymańskiego, którzy są gotowi opuścić Rosję" - czytamy na łamach "The Athletic". 

"Podpisujesz kontrakt z (inną) rosyjską drużyną? Ukarzemy cię. Tak zadecydował PZPN, który ze składu na Mistrzostwa Świata w Katarze w 2022 r. wykluczył 32-letniego lewego obrońcę Macieja Rybusa [...] Swego rodzaju prorosyjski przekaz, nie przypadł do gustu federacji" - piszą natomiast dziennikarze tuttomercatoweb.com. 

"Dotkliwe konsekwencje wojny, która toczy się na Ukrainie, odbijają się echem nawet w świecie piłki. Kto by pomyślał, że decyzja prezydenta Rosji Władimira Putina z 24 lutego o zarządzeniu inwazji na sąsiedni kraj, spowoduje, że Maciej Rybus zostanie wykluczony z polskiej kadry" - zastanawia się hiszpański "AS". 

"Polska nie żartuje"

"Polska, kraj graniczący z Ukrainą, nie żartuje [...] Maciej Rybus zapłaci wysoką cenę za swój wybór" - piszą dziennikarze sofoot.com. "Polska federacja nie toleruje przebywania w kraju okupującym Ukrainę. Wykluczono Macieja Rybusa z kadry narodowej" - dodają. 

Informacje z polskiej kadry uważnie śledzą też nasi grupowi rywale na mistrzostwach świata, a więc Argentyńczycy. "Obrońca Maciej Rybus nie zostanie powołany do reprezentacji Polski w piłce nożnej, która będzie przeciwnikiem Argentyny na mundialu w Katarze 2022, przez związanie się z drużyną ligi rosyjskiej" - informuje portal grupolaprovincia.com.

"Krajowa federacja piłkarska ogłosiła w poniedziałek, że nie będzie już powoływać piłkarza po tym, jak zdecydował się kontynuować grę w lidze rosyjskiej" - pisze brazylijski portal "O Globo" i podkreśla, że w zaistniałej sytuacji Rosjanie chcą przyznać Rybusowi obywatelstwo (więcej TUTAJ). 

Więcej o: