Rybus nie jedzie na mundial. Ostateczna decyzja Michniewicza

Czesław Michniewicz poinformował Macieja Rybusa, że nie powoła go na wrześniowe mecze kadry. Nowy piłkarz Spartaka Moskwa stracił także szansę na wyjazd na mistrzostwach świata w Katarze.

Maciej Rybus kilka dni temu zdecydował, że zostaje w Rosji. Po rozstaniu Lokomotiwem Moskwa 32-latek wiązał się z innym moskiewskim zespołem, Spartakiem. Decyzja doświadczonego obrońcy nie spotkała się z aprobatą ze strony kibiców i ekspertów. Piłkarz niemal codziennie musi radzić sobie z ogromną krytyką.

Zobacz wideo Szpilka: Czułem, że mój cios siadł na głowę. Radczenko zrobił takie oczy

Koniec Rybusa w reprezentacji Polski. Czesław Michniewicz podjął decyzję

Na decyzję Rybusa zareagował również PZPN. W poniedziałek na stronie związku pojawił się komunikat, z którego wynika, że 66-krotny reprezentant Polski przekreślił szanse na występy w narodowych barwach.

"Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz po zakończonym w ubiegłym tygodniu zgrupowaniu kadry narodowej rozmawiał z przebywającym aktualnie w Polsce Maciej Rybusem. Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie brał pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze" - czytamy. 

Michniewicz kilka dni temu unikał deklaracji odnośnie przyszłości 32-letniego piłkarza w kadrze. - Na temat Maćka będzie jeszcze okazja spokojnie porozmawiać. Dzisiaj nie chcę się na ten temat wypowiadać. To nie czas i miejsce. Ta sprawa będzie się ciągnęła. Wrócimy do niej - stwierdził podczas konferencji prasowej. Wszystko wskazuje jednak na to, że selekcjoner doskonale wiedział już, co chce zrobić. Reprezentacja Polski będzie budowana bez zawodnika z ligi rosyjskiej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.