Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski? Przed piłkarzami długa przerwa

Polska reprezentacja we wtorkowym spotkaniu Ligi Narodów z Belgami ponownie musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 0:1. Teraz zawodników Czesława Michniewicza czeka dłuższa przerwa od wspólnego grania.

Reprezentacja Polski przegrała we wtorek drugi mecz z Belgami w tegorocznej Lidze Narodów. Tym razem zawodnicy Czesława Michniewicza zaprezentowali się już nieco lepiej i ulegli już nie 1:6, a 0:1. Choć szans na wyrównanie wyniku było sporo, żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Teraz Polaków czeka przerwa od rozgrywek, którą wykorzystają oni na przygotowanie formy na mistrzostwa świata.

Sytuacja Polaków w Lidze Narodów. Kiedy kolejny mecz reprezentacji?

Po czterech spotkaniach w Lidze Narodów Polacy zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy A4 z dorobkiem 4 punktów. Na ten wynik składają się zwycięstwo 2:1 z Walią, remis 2:2 z Holandią i dwie porażki z Belgami (1:6 i 0:1). Liderami są Holendrzy, którzy zgromadzili 10 punktów i o trzy wyprzedzają drugą drużynę Belgii. Tabelę zamykają Walijczycy, którzy zapisali na swoim koncie jeden punkt.

Na kolejne spotkanie polskich piłkarzy przyjdzie trochę poczekać. Do rywalizacji w Lidze Narodów powrócą oni dopiero 22 września, kiedy ponownie zmierzą się z Holendrami. Na koniec zmagań w grupie A4 zawodnicy Czesława Michniewicza zmierzą się 25 września z Walią. Będą to ostatnie oficjalne starcia przed mistrzostwami świata w Katarze.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Na tegorocznym mundialu w Katarze Polacy zagrają w grupie C. Rywalizację rozpoczną 22 listopada meczem z Meksykiem. Kolejne spotkanie zawodnicy Czesława Michniewicza rozegrają 26 listopada z Arabią Saudyjską. Najtrudniejsze zadanie będzie czekać polską reprezentację w ostatnim meczu grupowym, w którym 30 listopada zmierzą się oni z mistrzem Ameryki Południowej, czyli Argentyną.