Liga Narodów. Tak wygląda tabela "polskiej" grupy po porażce z Belgią

Reprezentacja Polski przegrała 0:1 z Belgią w meczu czwartej kolejki Ligi Narodów UEFA. Mimo porażki Polacy zachowali trzecią lokatę w grupie A4.

Reprezentacja Polski na początek rywalizacji w Lidze Narodów pokonała Walię 2:1, ale potem było gorzej: porażka z Belgią aż 1:6 i remis z Holandią 2:2 dały zespołowi Czesława Michniewicza trzecie miejsce w grupie A4 z dorobkiem czterech punktów na półmetku rozgrywek.

Szybko stracona walka i ambitna walka o wyrównanie

We wtorkowym meczu Michniewicz postawił z Belgią na mocny skład. Wrócił Robert Lewandowski, ale nie zabrakło również debiutu w postaci pierwszego występu w kadrze Mateusza Wieteski.

Od początku spotkania stroną napędzającą byli Belgowie, którzy kreowali więcej akcji i byli aktywniejsi na boisku. Pozwoliło im to objąć w 16. minucie prowadzenie, a bramkę po dośrodkowaniu Youri'ego Telemansa zdobył strzałem głową z ośmiu metrów Micha Batshuayi. W 31. minucie Polacy mieli okazję wyrównać wynik, jednak Sebastian Szymański strzelił nad poprzeczką. Tuż przed końcem pierwszej połowy polska reprezentacja znów była o krok od doprowadzenia do remisu. Dośrodkowania Lewandowskiego nie wykorzystał jednak Nicola Zalewski, strzelając tuż obok słupka.

Kostaryka z awansem na mundialKostaryka ostatnim finalistą MŚ 2022 w Katarze

W drugiej połowie też nie brakowało okazji z obu stron. W 75. minucie Lewandowski strzelił z rzutu wolnego tuż nad bramką. Po chwili szansę miał Kamil Glik, ale po dośrodkowaniu Mateusza Klicha jego strzał głową poszybował obok słupka. W 83. minucie możliwość na podwyższenie prowadzenia mieli Belgowie, ale świetną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

Pod koniec spotkania świetne okazje na wyrównanie wyniku mieli jeszcze Karol Świderski i Jakub Kiwior, jednak ich nie wykorzystali. Ambitna walka Polaków nie przyniosła efektu i ze zwycięstwa 1:0 cieszyli się rywale. W drugim spotkaniu tej grupy Holandia po szalonej końcówce pokonała Walię 3:2.

Adam NawałkaSensacyjny powrót? Adam Nawałka kandydatem na następcę Jana Urbana

Takie rozstrzygnięcia oznaczają, że pozycję liderów z "polskiej" grupie zachowali Holendrzy. Mają w dorobku 10 punktów i o trzy wyprzedzają Belgów. Polacy zachowali trzecią lokatę, a tabelę zamykają Walijczycy z jednym punktem na koncie.

Teraz Polaków czeka przerwa od rozgrywek. Do rywalizacji w Lidze Narodów powrócą oni 22 września, kiedy zmierzą się u siebie z Holandią.