Lewandowski tym razem na "dwójkę". Trudny mecz kapitana [OCENY]

Reprezentacja Polski przegrała z Belgią 0:1 w ostatnim czerwcowym meczu Ligi Narodów. Oceny za mecz na Stadionie Narodowym w Warszawie wystawił Konrad Ferszter ze Sport.pl.

Wojciech Szczęsny - 3+. Nie można mieć do niego pretensji o to, że puścił strzał Michy'ego Batshuayia. W końcówce najpierw dobrze wytrzymał w sytuacji sam na sam z Luisem Opendą, a później obronił uderzenia Hansa Vanakena i Leandro Trossarda.

Mateusz Wieteska - 3. Solidny występ debiutanta. Zawodnik Legii Warszawa nie przegrał z tremą, nie popełnił większych błędów. Mimo że momentami miał spore problemy z Edenem Hazardem, to ostatecznie jego debiut należy ocenić pozytywnie. W 84. minucie zmieniony przez Kamila Grosickiego.

Kamil Glik - 3. Można się przyczepić do jego ustawienia przy bramce Batshuayia, bo piłka śmignęła tuż nad jego głową. Później jednak Glik grał bez zarzutów i bardzo dobrze strzegł naszego pola karnego.

Jakub Kiwior - 4. Drugi występ w kadrze od pierwszej minuty i drugi, po którym zasługuje na pochwały. Kiwior był bardzo pewny w defensywie, ustrzegł się błędów, wygrał kilka pojedynków. Jeden z największych wygranych tego zgrupowania.

Matty Cash - 4. Dużo lepszy przed przerwą niż w drugiej połowie, ale i tak wyróżniająca się postać w naszej kadrze. Cash nie tylko dobrze bronił, ale dawał też impuls w ataku. Tak jak w 30. minucie, kiedy znakomicie podał do Szymańskiego. Kolejny dobry występ w reprezentacji.

Kostaryka z awansem na mundialKostaryka ostatnim finalistą MŚ 2022 w Katarze

Szymon Żurkowski - 2+. Obiecujący występ na tle silnego przeciwnika. Chociaż w końcówce wyraźnie brakowało mu dokładności, to w całym meczu przeprowadził kilka ciekawych, indywidualnych akcji. W każdej z nich pomocnik Empoli bazował na szybkości i odwadze. Szkoda, że tylko on decydował się na takie inicjatywy.

Karol Linetty - 1. Jeden z najsłabszych, o ile nie najsłabszy zawodnik reprezentacji Polski we wtorkowy wieczór. Dużo strat, niedokładnych podań i przegranych pojedynków. W pamięci zapadła tylko jedna akcja po przerwie, kiedy napędził kontratak i podał do Lewandowskiego. W 84. minucie zmieniony przez Jacka Góralskiego.

Nicola Zalewski - 2. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy mógł doprowadzić do wyrównania. Mógł, ale po podaniu Roberta Lewandowskiego uderzył minimalnie niecelnie. Poza tym dyskretny występ w ofensywie. Zalewskiemu nie brakowało za to problemów w obronie. Zwłaszcza z długimi podaniami za linię naszej obrony. W 57. minucie zmieniony przez Przemysława Frankowskiego.

Piotr Zieliński - 1. Bardzo kiepski występ pomocnika Napoli. Nie stanowił żadnego zagrożenia pod bramką Belgów. Trudno przypomnieć sobie dobrą akcję w jego wykonaniu. W 57. minucie zmieniony przez Karola Świderskiego.

Sebastian Szymański - 2+. Ocena byłaby wyższa, gdyby do bardzo dużej ilości pracy włożonej w defensywę dołożył konkret w ataku. A okazji do tego nie brakowało. Choćby w 30. minucie, gdy Szymański znalazł się w sytuacji sam na sam z Mignoletem, ale fatalnie przestrzelił. Dlatego pozostaje chwalenie go za wspomaganie defensywy. Podobnie jak w pierwszym meczu z Belgią Szymański często schodził do lewej strony, gdzie pomagał Zalewskiemu. Dość powiedzieć, że zawodnik Dinama wygrał wszystkie siedem pojedynków.

Katar 2022 - logo mundialu w mieście DohaZnamy wszystkich finalistów MŚ 2022 w Katarze [GRUPY, PARY 1/8 FINAŁU, DRABINKA]

Robert Lewandowski  - 2+. Trudny, frustrujący wieczór dla kapitana reprezentacji Polski. Lewandowski walczył, szarpał, ale we wtorek nie wychodziło mu prawie nic. Najlepszą akcję zrobił tuż przed przerwą, kiedy świetnie podał do Zalewskiego. Później więcej było już strat i niedokładnych zagrań. Aż do ostatniej minuty, kiedy dośrodkował do Świderskiego, ale ten trafił w słupek.

Przemysław Frankowski - 1. Anonimowa zmiana. Mecz kończył na boku obrony. Nie dał oczekiwanego impulsu z ławki rezerwowych.

Karol Świderski - 2+. W 87. minucie meczu mógł zostać jego bohaterem. Uderzenie zza pola karnego znakomicie odbił jednak Mignolet. Chwilę później Świderski strzelał raz jeszcze, ale tym razem w słupek. Aktywna końcówka, ale poza tym, tak samo jak Frankowski, zaliczył przeciętny występ z ławki.

Mateusz Klich, Jacek Góralski, Kamil Grosicki - grali za krótko, by ich ocenić.