Jan Bednarek jednak nie zagra z Belgią. Kolejna kontuzja w kadrze

Jan Bednarek kontuzjowany. Obrońca jest kolejnym zawodnikiem reprezentacji Polski, który zgłosił uraz. Na skutek tego 26-latek nie zagra we wtorkowym meczu czwartej kolejki Ligi Narodów z Belgią. Czesław Michniewicz nie powinien jednak mieć problemów ze znalezieniem jego zastępcy.

Czesław Michniewicz zapowiadał, że Biało-Czerwoni w ostatnim czerwcowym meczu Ligi Narodów z Belgią zagrają w możliwie najmocniejszym składzie. W ten sposób selekcjoner będzie chciał zrewanżować się rywalom za sromotną porażkę aż 1:6 sprzed kilku dni.

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Jan Bednarek nie zagra z Belgią. Dopadła go kontuzja

Już teraz wiadomo, że selekcjoner nie będzie mógł skorzystać z Jana Bednarka. Środkowy obrońca Southampton był typowany do pierwszego składu na wtorkowe spotkanie z Belgią. Okazuje się jednak, że 26-latka zabraknie w tym meczu. Jak wynika z informacji podanych przez Meczyki.pl, powodem jego absencji jest kontuzja.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Jak dotąd 26-latek był etatowym obrońcą dla Czesława Michniewicza w trzech pierwszych meczach Ligi Narodów. Bednarek rozegrał komplet minut w meczach z Walią, Belgią i Holandią. Ponadto znalazł się w wyjściowym składzie reprezentacji Polski na marcowy mecz towarzyski ze Szkocją (rozegrał 83 minuty), a także zagrał całe spotkanie w finale baraży o mundial ze Szwecją.

Poszukiwania zastępcy Bednarka. Na kogo postawi Czesław Michniewicz?

Nieobecność Bednarka nie sprawi jednak problemów, jeśli chodzi o znalezienie jego zastępcy. W kadrze na wtorkowy mecz z Belgią są między innymi Kamil Glik, Jakub Kiwior, Marcin Kamiński czy Marcin Wieteska. Michniewicz zatem będzie miał z kogo wybierać. Z informacji Sport.pl wynika, że szkoleniowiec postawi na pewno na Kamila Glika i Jakuba Kiwiora. Niewiadomą pozostaje następca Bednarka. Selekcjoner może albo wstawić w jego miejsce Kamińskiego lub Wieteskę, albo zrezygnować z gry trójką środkowych obrońców.

Ostatni czerwcowy mecz w ramach Ligi Narodów przeciwko Belgii rozpocznie się we wtorek o godzinie 20:45. Po trzech kolejkach rozgrywek biało-czerwoni z dorobkiem czterech punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy czwartej. Belgowie mają również cztery punkty i zajmują drugie miejsce.

Przewidywany skład na mecz z Belgią:

Szczęsny - Wieteska/Kamiński, Glik, Kiwior - Cash, Góralski, Żurkowski, Zalewski/Bereszyński - Zieliński, Szymański - Lewandowski

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.