Michniewicz pożegna się z reprezentacją Polski? Włosi podkręcają plotki

Czesław Michniewicz pożegna się z rolą selekcjonera reprezentacji Polski? Takie informacje po raz kolejny pojawiają się we włoskich mediach. Donoszą one, że PZPN jest w dalszym ciągu zainteresowany zatrudnieniem Fabio Cannavaro.

Czesław Michniewicz posadę selekcjonera reprezentacji Polskiobjął oficjalnie 31 stycznia tego roku. Teraz pod jego wodzą polscy piłkarze grają w Lidze Narodów. Po katastrofalnym spotkaniu i porażce z Belgią 1:6 we włoskich mediach pojawiły się pierwsze spekulacje, że trener może pożegnać się z kadrą. Teraz plotki te podsyca włoski dziennik "La Gazetta dello Sport".

Zobacz wideo Holandia - Polska. Oceniamy Polaków po meczu [SPORT.PL LIVE #26]

Czesław Michniewicz zastąpiony przez Fabio Cannavaro?

Po spotkaniu z Belgią włoski dziennikarz Marco Conterio z TuttoMercatoWeb informował, że Polski Związek Piłki Nożnej będzie chciał wrócić do rozmowy z włoskim szkoleniowcem. Czesława Michniewicza miałby zastąpić Fabio Cannavaro, który był już brany pod uwagę przy wcześniejszej selekcji. Teraz spekulacje te podsyciła największa włoska gazeta sportowa "La Gazetta dello Sport".

holandia - polskaGlik wybrał piłkarza meczu z Holandią. Wskazał na Skorupskiego

Według włoskiego dziennika PZPN miało kontaktować się z Cannavaro z pytaniem, czy byłby on zainteresowany przygotowaniem polskiej reprezentacji do tegorocznego mundialu. "La Gazetta dello Sport" podejrzewa na podstawie dotychczasowych poczynań Michniewicza, że jego posada może być zagrożona. - Czy rzeczywiście władze PZPN będą chciały zmienić selekcjonera na pięć miesięcy przed mistrzostwami świata w Katarze? W tym przypadku Cannavaro można być na tak. W tym momencie wiele zależy również od wtorkowego meczu, kiedy to Polska będzie miała okazję sprawdzić się w meczu z Belgią, która zmiażdżyła ją kilka dni temu - pisze włoski dziennik.

Belgia osłabiona na mecz z Polską. Wakacje zamiast występuBelgia osłabiona na mecz z Polską. Wakacje zamiast występu

Największa włoska gazeta sportowa przypomina też, że Cannavaro nadal jest bezrobotny. - Fabio w międzyczasie nie otrzymał oferty, na którą czekał. Nawet we Włoszech nie znalazł pracy, a powrót w roli trenera na mistrzostwa świata byłby dla niego czymś szczególnie ekscytującym - stwierdzają dziennikarze.

Cannavaro był brany pod uwagę przy wcześniejszym wyborze selekcjonera. Odbył on rozmowę z Cezarym Kuleszą, który był bardzo zadowolony planem zdobywcy Złotej Piłki z 2006 roku na reprezentację. Prezes PZPN miał nawet zaproponować byłemu obrońcy 2,5-letni kontrakt, jednak ten odmówił.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Na informacje włoskich mediów należy patrzeć z przymrużeniem oka. Czesław Michniewicz raczej nie powinien obawiać się o swoją posadę, ale skupić na pracy z reprezentacją. Szczególnie że już 14 czerwca Polaków czeka drugie spotkanie z Belgią w Lidze Narodów, a sam Cezary Kulesza zapewniał, iż selekcjoner ma absolutny komfort pracy, przynajmniej do końca mundialu.

Więcej o: