Krychowiak powinien wylecieć z boiska? Duża kontrowersja w meczu z Holandią

Czy w 29. minucie Holandii należał się rzut karny? Grzegorz Krychowiak nadepnął rywala w "szesnastce", ale sędziowie VAR nie dopatrzyli się przewinienia. Polakom dopisało w tej sytuacji szczęście.

Reprezentacja Polski rywalizuje z Holandią w trzeciej kolejce Ligi Narodów. Polacy chcą się zrehabilitować za klęskę z Belgią 1:6 sprzed kilku dni. Podobnie jak w Brukseli, to Polacy jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Premierowe trafienie zanotował Matty Cash.

Zobacz wideo Po meczu z Belgią. Kolejny gol przeciwko Polsce po stracie Roberta Lewandowskiego?

Orkiestra przed meczem Holandia - Polska"Nieporozumienie". Cały stadion śpiewał hymn Polski. Nagle orkiestra przestała grać

Polacy przez większość meczu bronią się jednak przed atakami Holendrów. Biało-czerwoni muszą być cały czas skoncentrowani, bo co jakiś czas piłka wraca w pole karne polskiej drużyny. Podopieczni Michniewicza mieli ogromne problemy z wymianą kilku podań i utrzymaniem się przy piłce.

Krychowiak faulował Dumfriesa w polu karnym? Mógł być karny i czerwona kartka

W efekcie Holendrzy często gościli pod bramką Skorupskiego, aczkolwiek w większości sytuacji czujność zachowywała polska obrona. Miejscami dopisywało też szczęście. Tak było w 29. minucie. Wówczas z piłką w polu karnym Polaków znalazł się Denzel Dumfires. Był on ustawiony tyłem do bramki i chciał wycofać piłkę do partnera. Do rywala doskoczył Grzegorz Krychowiak, ale nie zdążył zagrać piłki, a to… nadepnął na rywala, który padł w polu karnym. Chwilę poleżał, a kiedy wstał, to mocno kuśtykał i liczył, że VAR zweryfikuje tę sytuację. Gra toczyła się dalej. Ostatecznie sędziowie VAR nie dopatrzyli się przewinienia Polaka.

Dodajmy, że w tej sytuacji chodziło nie tylko o potencjalny rzut karny dla Holandii. Krychowiak grał już wtedy z żółtą kartką na koncie i gdyby sędziowie uznali, że faulował, to Polacy mieliby ogromne problemy. Nie dość, że Holandia dostałaby karnego, to Krychowiak mógłby jeszcze wylecieć z boiska.

DLOKAAgent Rybusa tłumaczy transfer Rybusa do Spartaka Moskwa. "To mój jedyny komentarz"

Sport.pl LIVE po meczu Holandia - Polska. Gościem Michał Listkiewicz

Mecz Holandia – Polska trwa. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej. Po spotkaniu zapraszamy na nasz program Sport.pl LIVE Tuż po końcowym gwizdku Kacper Sosnowski i Dawid Szymczak podsumują mecz wraz z byłym prezesem PZPN Michałem Listkiewiczem. Połączymy się również z De Kuip w Rotterdamie, gdzie jest Konrad Ferszter. Zaczynamy około godziny 22:45.

Więcej o: