Jest skład Polski na mecz z Holandią. Aż osiem zmian Michniewicza

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na mecz z Holandią w 3. kolejce Ligi Narodów. Czesław Michniewicz dokonał aż ośmiu zmian w porównaniu z zespołem, który rozpoczął spotkanie przeciwko Belgii (1:6).

W środę reprezentacja Polski poległa w meczu z Belgią 1:6 w 2. kolejce Ligi Narodów. Polacy nie mają czasu rozpamiętywać tamtego spotkania, bo już w sobotę czeka ich kolejne wyjątkowo trudne spotkanie. W Rotterdamie Polska zagra z Holandią. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl Live.

Zobacz wideo Po meczu z Belgią. Kolejny gol przeciwko Polsce po stracie Roberta Lewandowskiego?

Czesław Michniewicz w Lidze Narodów sprawdza poszczególnych piłkarzy. Tak samo będzie w spotkaniu z Holandią. Klęska z Belgami nie odstraszyła selekcjonera i nie ma on zamiaru wystawiać najlepszej jedenastki po to, żeby uniknąć kolejnego blamażu.

- Czy porażka 1:6 z Belgią coś zmienia w moim podejściu do meczu z Holandią? Nie. Selekcja nadal trwa, więc zagrają ci, którzy docelowo mieli wystąpić. Do mundialu zostały nam cztery mecze i 13 treningów. Część młodych zawodników, którzy pojadą na mistrzostwa świata, będą mieli wtedy na koncie raptem kilka spotkań w kadrze. Kiedy mają się ogrywać na wysokim poziomie, jeśli nie teraz? - pytał w piątek Michniewicz.

Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy wcześniej, w składzie na mecz z Holandią doszło aż do ośmiu zmian względem tego, co oglądaliśmy w spotkaniu z Belgią. W drużynie, która będzie grać od pierwszej minuty na boisku w Rotterdamie nie ma m.in. Roberta Lewandowskiego. Czesław Michniewicz jednak trochę zaskoczył, ponieważ przewidywany skład jawił się inaczej. W drużynie miał pozostać Robert Gumny, ale zamiast niego zobaczymy Bartosza Bereszyńskiego. W składzie przewidywano również obecność Karola Linettego oraz Mateusza Klicha, ale zamiast nich zobaczymy Grzegorza Krychowiaka i Jacka Góralskiego.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Holandią w 3. kolejce Ligi Narodów:

  • Łukasz Skorupski - Matty Cash, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński - Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski - Przemysław Frankowski, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski - Krzysztof Piątek

- W piątek na odprawie powiedziałem piłkarzom, że każdy, kto dziś jest w kadrze, ma szansę wyjazdu na mundial. Musimy jednak szukać różnych rozwiązań, bo nie wiemy, co będzie za pięć miesięcy. Na mistrzostwa świata na pewno nie pojedzie ktoś, kto nie będzie grał w klubie. To może być szansa dla kogoś, kto do tej pory w kadrze grał mniej. Ale ja też muszę zobaczyć, czy taki zawodnik jest gotowy na najtrudniejsze wyzwania - tłumaczył Michniewicz.

Początek spotkania o godzinie 20:45.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.