Michniewicz skreślił Lewandowskiego. Tylko dwóch napastników w kadrze

Robert Lewandowski nie znajdzie się w składzie reprezentacji Polski na mecz trzeciej kolejki Ligi Narodów z Holandią. Początek w sobotę o godz. 20.45. Relacja na żywo na Sport.pl.

69 - tyle minut rozegrał Robert Lewandowski w środowym meczu z Belgią (1:6) w Lidze Narodów. Kapitan reprezentacji Polski, który strzelił gola w 28. minucie, na 20 minut przed końcem spotkania został zmieniony przez Adama Buksę. Jak się okazało, występ Lewandowskiego w Brukseli wcale nie był pewny. Napastnik Bayernu Monachium doznał lekkiego urazu i jeszcze w dniu meczu Czesław Michniewicz do końca nie wiedział, czy będzie mógł wystawić go w wyjściowej jedenastce.

Robert Lewandowski nie zagra z Holandią

Sporo wskazywało na to, że w sobotnim meczu z Holandią Lewandowski nie zagra wcale. Nie wiadomo było, czy w ogóle znajdzie się w kadrze meczowej. Chociaż kapitan reprezentacji Polski jest gotowy do gry i normalnie wziął udział w treningu, to Michniewicz chciał dać mu odpocząć przed wtorkowym meczem z Belgią w Warszawie.

Lewandowski ostatecznie nie znajdzie się w kadrze reprezentacji Polski na mecz z Holandią. Oprócz niego nie będzie mógł też wystąpić inny napastnik - Arkadiusz Milik, który jeszcze nie jest gotowy do gry z powodu kontuzji mięśnia. W kadrze na mecz będzie zatem tylko dwóch napastników: Krzysztof Piątek oraz Karol Świderski.

Mecz Holandia - Polska w sobotę o 20.45. Relacja na żywo na Sport.pl.