Tak wygląda tabela "polskiej" grupy Ligi Narodów po meczach Belgia - Polska i Walia - Holandia

Reprezentacja Polski uległa Belgii aż 1:6 w meczu 2. kolejki Ligi Narodów. Zespół Czesława Michniewicza, który prowadził w tabeli po wygranej nad Walią, spadł na trzecie miejsce w tabeli grupy 4 Dywizji A.

Reprezentacja Polski została rozbita aż 1:6 przez Belgów w meczu 2. kolejki Ligi Narodów. Choć Polacy prowadzili po bramce Roberta Lewandowskiego w 28. minucie spotkania, to gospodarze przeważali przez całe spotkanie i w pełni zasłużenie wygrali po bramkach Witsela, De Bruyne'a, Trossarda (dwukrotnie), Dendonckera i Opendy.

Zobacz wideo "Nikt z Bayernu nie dzwonił. Lewandowski nie miał pretensji". Rozmowa z Jakubem Kwiatkowskim

Wiele działo się także w meczu Walii z Holandią. Niespodziewanie w pierwszej połowie to Walijczycy byli bliżej strzelenia gola. Dwukrotnie pewnie bronił jednak Flekken. Do przerwy nie padła żadna bramka. Holendrzy tuż po przerwie wykorzystali swoją okazję - Koopmeiners pokonał Daviesa i wyprowadził swój zespół na prowadzeniu. I gdy wydawało się, że Holandia wygra, w 92. minucie Walijczycy doprowadzili do wyrównania. Ale to nie był koniec emocji! W 94. minucie gola na wagę trzech punktów dla Holandii strzelił Weghorst.

Holendrzy prowadzą w tabeli "polskiej" grupy Dywizji A Ligi Narodów z kompletem punktów. Belgowie, dzięki wygranej z Polską, znajdują się na drugim miejscu, wyprzedzając polską kadrę dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich. Na ostatnim miejscu w grupie znajdują się Walijczycy, którzy nie zdobyli w dwóch pierwszych meczach nawet punktu.

Tabela Grupy 4 Dywizji A:

  1. Holandia 6 pkt., bramki 6:2
  2. Belgia 3 pkt., 7:5
  3. Polska 3 pkt., 3:7
  4. Walia 0 pkt., 2:4

Znacznie więcej działo się w meczach Grupy 1 Dywizji B, gdzie Irlandia mierzyła się na własnym stadionie z Ukrainą. Ukraińcy, którzy w niedzielę stracili szansę na awans do mistrzostw świata, już przed przerwą mogli wyjść na prowadzenie. Bramka Kacharaby została jednak anulowana po analizie VAR z powodu spalonego.

W przerwie na boisku pojawił się Tsygankov. I jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Już w 48. minucie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując zamieszanie w polu karnym i pokonując Kellehera.

W ostatnim środowym meczu Ligi Narodów, Szkoci pewnie wygrali z Armenią 2:0, strzelając obydwie bramki jeszcze przed przerwą. Najpierw Yurchenkę pokonał Ralston, a chwilę później McKenna, który mógł wpisać się na listę strzelców po raz drugi, ale jego bramka w doliczonym czasie gry pierwszej połowy została anulowana po analizie VAR.

Tabela Grupy 1 Dywizji B:

  1. Szkocja 3 pkt., bramki 2:0
  2. Ukraina 3 pkt., 1:0
  3. Armenia 3 pkt., 1:2
  4. Irlandia 0 pkt., 0:2

Najlepszy zespół każdej z grup awansuje do fazy finałów poszczególnych dywizji Ligi Narodów. Najlepsze zespoły z grup z Dywizji B, C i D awansują do wyższych dywizji, natomiast ostatnie zespoły grup z Dywizji A, B i C spadną do kolejnej dywizji.

Więcej o: